Pociski artyleryjskie i granat nasadkowy. Przy Kamionce znaleziono niewybuchy

2021-06-10 14:06:16 (ost. akt: 2021-06-10 14:16:11)
Niewybuchy znalezione przy jeziorze Kamionka

Niewybuchy znalezione przy jeziorze Kamionka

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. — Zostały one znalezione obok parkingu leśnego przy jeziorze Kamionka. Niewybuchy zabrali saperzy z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że obok parkingu leśnego przy jeziorze Kamionka zostały znalezione przedmioty przypominające swym wyglądem niewybuchy.

— Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej w Iławie, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kal. 76 mm, pocisk artyleryjski 57 mm oraz granat nasadkowy. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej — tłumaczy oficer prasowy KPP Iława.

Do czasu zabrania niewybuchów przez saperów z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego, pocisków pilnowali policjanci. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

— Przypominamy o tym, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo — dodaje asp. Kwiatkowska z KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5