Pożar w Mątykach — jedno z mieszkań doszczętnie spłonęło [zdjęcia]

2021-06-09 15:03:28 (ost. akt: 2021-06-09 15:18:08)
W jednym z dwóch oddzielnych mieszkań parterowego domu doszło do pożaru, a kłęby dymu wydobywały się z okien i spod konstrukcji dachu

W jednym z dwóch oddzielnych mieszkań parterowego domu doszło do pożaru, a kłęby dymu wydobywały się z okien i spod konstrukcji dachu

Autor zdjęcia: bryg. Krzysztof Tomanek / PSP Iława

Dzisiaj (środa 9 czerwca) kilka minut po godzinie 8 do dyżurnego iławskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku w miejscowości Mątyki (gm. Iława, pow. iławski).
— Na miejscu pożaru ustalono, że w jednym z dwóch oddzielnych mieszkań parterowego domu doszło do pożaru, a kłęby dymu wydobywały się z okien i spod konstrukcji dachu, która zaczynała się częściowo palić — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

Najważniejszym zadaniem stało się, oprócz działań gaśniczych, przeszukiwanie pomieszczeń w celu sprawdzenia, czy nie znajdują się tam zagrożone osoby. Jak się okazało, na szczęście nikt nie ucierpiał.

W trakcie działań strażacy wynieśli z budynku dwie butle z gazem oraz — na prośbę właściciela — jego dobytek z mieszkania nieobjętego pożarem, który mógł ucierpieć w wyniku prowadzonych działań gaśniczych i rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu.

Całkowitemu spaleniu uległo jedno z mieszkań oraz jego wyposażenie. Strażakom udało się szybko opanować pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia na pozostałe części budynku. Straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych — mówi rzecznik prasowy KP PSP Iława.

W działaniach trwających ponad dwie godziny uczestniczyły zastępy iławskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych — łącznie 9 samochodów ratowniczo–gaśniczych i 33 strażaków-ratowników.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5