Pościg za 27-latkiem, pijany 40-latek za kierownicą itd. — drogówka miała ostatnio sporo pracy

2021-06-08 14:26:28 (ost. akt: 2021-06-08 14:47:29)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Wysoka grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia — to, jak zauważają policjanci z komendy powiatowej policji w Iławie, dla niektórych kierowców wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań.
— Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej — podkreśla asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

>>> Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek kilka minut po godz. 19:00.
— W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 47-latek kierujący renaultem nie posiada uprawnień do kierowania samochodem i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Działdowie w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do więzienia — mówi oficer prasowy KPP Iława.

Natomiast w sobotę po 19:00 policjanci zauważyli kierującego mazdą jadącego z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli.
— Kierujący jednak nie reagował. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 27-latka. Okazało się, że mężczyzna jechał mazdą pomimo braku uprawnień do kierowania samochodem, braku dopuszczenia do ruchu pojazdu oraz braku polisy oc — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska.

W Lubawie na jednej z ulic 30-latek kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do tylnego zderzenia z innym vw.
— Mężczyzna ten kierował samochodem mając ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 30-latkowi — informuje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci również po zdarzeniu drogowym.
— W niedzielę kilka minut po godz. 14:00 w Smolnikach 65-latka kierująca volkswagenem na skrzyżowaniu dróg nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem i doprowadziła do zderzenia bocznego między pojazdami. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala — mówi asp. Kwiatkowska.

— Cała wymieniona czwórka kierujących w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5