Międzynarodowy sukces uczennic iławskiej szkoły muzycznej! [wideo, zdjęcia]

2021-06-08 09:31:32(ost. akt: 2021-06-08 09:56:43)
Uczennice iławskiej szkoły muzycznej, (od lewej) Nell Obrębska i Agata Bernaciak, odniosły ostatnio duży sukces na arenie międzynarodowej

Uczennice iławskiej szkoły muzycznej, (od lewej) Nell Obrębska i Agata Bernaciak, odniosły ostatnio duży sukces na arenie międzynarodowej

Autor zdjęcia: PSM Iława

Do 20 maja przyjmowano zgłoszenia online do I Międzynarodowego Konkursu „Wiedeńska wiosna muzyczna” w Austrii. Udział wzięło ponad 220 solistów i zespołów z całego świata. Niedawno ogłoszono wyniki na stronie Stowarzyszenia Gloria Artis. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia z Iławy ma powody do radości i dumy!
Jury obradowało pod przewodnictwem prof. J. Padjas – Austria. Byli to: Zsolt Farkas (Węgry), Eleni Ioannidou (Grecja), Patricia Shih (Kanada/USA), Hanna Holeksa (Polska), Marta Nowaczyk-Łapińska (Polska) i Katarzyna Słota-Marciniec (Polska).

Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia z Iławy reprezentowały uczennice z klasy fortepianu Marii Artiemiew: Nell Obrębska w kategorii solistów oraz duet fortepianowy AGNE (w kategorii zespołów) w składzie Agata Bernaciak i Nell Obrębska.

Solistka Nell Obrębska zdobyła drugą nagrodę. Duet AGNE uzyskał tytuł laureata konkursu zdobywając pierwszą nagrodę, dodatkowo nagrodę za wybitny potencjał artystyczny plus zaproszenie do udziału w koncertach w prestiżowych salach Wiednia, które, ze względu na pandemię, odbędą się wiosną 2022 roku — wymienia Maria Artiemiew.

Jak podkreśla nauczycielka z iławskiej szkoły muzycznej, wyjazd do Wiednia to niesamowite wyróżnienie i radość dla duetu, który wcześniej już dwukrotnie zdobywał drugie miejsca w Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku w 2017r. i 2019 r.

— Sukces wiedeński jest też potwierdzeniem pozytywnej opinii o duecie jednego z pedagogów krakowskiej Akademii Muzycznej. Motywacją do ciężkiej pracy dziewczynek były również cenne wskazówki kompozytora utworu K2, Grzegorza Miśkiewicza, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za doping i wsparcie. Podziękowania kierujemy także pod adresem iławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, która stworzyła idealne warunki do pracy uczennicom i mi w tych trudnych pandemicznych czasach. Po raz kolejny przekonujemy się, że sam talent to za mało i pracować zawsze warto, a PSM w Iławie może być dumna z takich uczniów, jak Agata Bernaciak i Nell Obrębska — podkreśla Artiemiew.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5