Na trzeźwo i po alkoholu — 63-latek znęcał się nad swoją żoną, bił ją oraz groził pozbawieniem życia

2021-06-07 13:16:44 (ost. akt: 2021-06-07 13:23:05)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policyjny dozór zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad żoną. — 63-latek wszczynał awantury, wyzywał, a także bił swoją żonę. Teraz w ramach środka zapobiegawczego mieszkaniec Susza będzie musiał m.in. stawiać się w jednostce policji, ma także zakaz spożywania alkoholu — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów na terenie Susza. Mundurowi pojechali na miejsce.

— Policjanci ustalili, że 63-latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. Jak się okazało, mieszkaniec Susza będąc zarówno trzeźwym jak i pod działaniem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę, poniżał ją, krytykował i niepokoił, bił oraz groził pozbawieniem życia — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Funkcjonariusze zatrzymali 63-latka i osadzili go w policyjnej celi.
— W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna ma już wszczętą procedurę Niebieskiej Karty. W związku z tym prokurator prokuratury rejonowej w Iławie zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz 63-latek będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji, ma zakaz spożywania alkoholu, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie — wymienia oficer prasowy iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5