Czas na walkę o skrzynkę pełną pomarańczy! Rozpoczęły się 37. Regaty Pomarańczowe [zdjęcia]

2021-06-05 11:44:50 (ost. akt: 2021-06-05 12:34:23)
Przygotowania do startu do Szałkowa

Przygotowania do startu do Szałkowa

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

74. najmłodszych adeptów trudnej sztuki żeglarskiej z klasy Optimist bierze udział w Regatach Pomarańczowych im. Mariana Skubija. To już 37. edycja zmagań, które odbywają się na Jezioraku, najdłuższym jeziorze w Polsce.
Regaty Pomarańczowe to zawody przewidziane dla początkujących młodych wodniaków z grupy B klasy Optimist. Przez lata odbywały się w Siemianach, na północy Jezioraka, jednak dwa lata temu wróciły na południowy kraniec jeziora, do Iławy i Szałkowa. Właśnie na tzw. rozlewisku szałkowskim odbywają się dzisiejsze wyścigi. W niedzielę (6 czerwca) kolejne starty.

Nie ma żeglarstwa bez wiatru – tego dziś rano, gdy flota wypływała z Portu Iława (biuro i serce regat) w kierunku Szałkowa na szczęście trochę było. Oby nie zabrakło go także na rozlewisku szałkowskim, gdzie część żeglarek i żeglarzy – dla zaoszczędzenia czasu, ale też energii – dotarła na holu.

Do 37. edycji Pomarańczowych zgłosiło się aż 74 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Mamy zatem wodniaków z LKS Charzykowy, YKP Gdynia, Dwójki Warszawa, ChKŻ-u Chojnice, Spójni Warszawa, Giżyckiej Grupy Regatowej, Nauticus Yacht Clubu Olsztyn. Tytułu najlepszej drużyny w klasyfikacji klubowej bronią gospodarze z SSW MOS Iława. Przypomnijmy, że nagrodą główną w tej rywalizacji jest słynna już skrzynka pełna pomarańczy.

Więcej o historii regat i pisaliśmy TUTAJ.
Wyników i informacji na temat Regat Pomarańczowych można poszukać TU.

Dzisiaj rano towarzyszyliśmy żeglarzom, gdy opuszczali Port Iława. Poniżej zdjęcia.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5