„Kaper” – (nie tylko) kulinarna wizytówka Iławy [zdjęcia]

2021-06-02 08:02:21 (ost. akt: 2021-06-02 09:03:55)   Artykuł sponsorowany
Tawerna Kaper w Iławie - widok na taras i na panoramę miasta. Kaper jest położony nad samym brzegiem Jezioraka

Tawerna Kaper w Iławie - widok na taras i na panoramę miasta. Kaper jest położony nad samym brzegiem Jezioraka

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Ponad 20 lat tradycji, cudowna lokalizacja no i kapitalna kuchnia – Tawerna Kaper na stałe wpisała się w panoramę (nie tylko kulinarną) Iławy. A czas tzw. lockdownu właściciel restauracji i hoteliku wykorzystał na podniesienie i tak już wysokiego poziomu swoich usług.
To jedna z najbardziej charakterystycznych lokalizacji w Iławie – Tawerna Kaper, w której niegdyś mieściła się stajnia i wozownia, znajduje się nad samym brzegiem położonego w centrum miasta jeziora Mały Jeziorak. Właściciel Kapera kupił ten budynek w 1993 roku. Od 99' działa tu restauracja, a goście i turyści mogą wypocząć w pokojach hoteliku.

Tawerna, jak na Iławę przystało, ma żeglarski klimat i wystrój, do czego zresztą odnosi się nawet jej nazwa – kaper to armator, dowódca lub członek załogi uzbrojonego statku handlowego. Do tego iławski Kaper może być doskonale kojarzony przez kibiców... lekkiej atletyki. To przecież sponsor tytularny międzynarodowego mityngu skoku wzwyż „Kaper Cup”, który przez lata odbywał się w Iławie.

Od 29 maja lokale gastronomiczne znowu mogą otworzyć swe podwoje dla klientów spragnionych dobrego jedzenia (początkowo obłożenie stolików będzie wynosiło maks. 50%). Na tym polu Kaper od lat ma wyrobioną dobrą markę, co jednak nie znaczy, że renomy nie można jeszcze podnieść. Restauracja już od godziny 9.00 codziennie serwuje pyszne śniadania – menu jest bogate, zdrowe, smaczne i dostosowane do potrzeb klientów.

Ze śniadań tych mogą skorzystać zarówno goście hoteliku, jak i turyści spacerujący nad Jeziorakiem oraz mieszkańcy – iławianie zresztą chętnie korzystają z tej możliwości.

Po śniadaniu turysta w okresie letnim wybierze się w rejs, może pójdzie na jedną z iławskich plaż lub też uda się na wycieczkę do lasu – Iława i jej okolice są przepiękne, a natura jest tu na wyciągnięcie ręki. Gdy jednak taki turysta zgłodnieje, to Kaper ponownie zaprasza do siebie na obiad czy też kolację. A czy danie z sandaczem w roli głównej lub też pyszna zupa rybna (o którą turyści w Iławie pytają co chwila...) mogą smakować gdzieś lepiej, niż nad brzegiem najdłuższego jeziora w Polsce? Oczywiście, że nie! A gdy do tego dodamy jeszcze piękny widok roztaczający się z restauracyjnego tarasu, to mamy już całość obrazu.

– Oferujemy tradycyjną kuchnię, połączoną z nowoczesnym stylem kulinarnym. Każde danie jest starannie przygotowywane przez naszych kucharzy od początku do końca. Całość – w połączeniu z najlepszą obsługą – oprócz miłych doznań smakowych, daje niespotykany komfort i pewność, że organizowane u nas spotkania oraz uroczystości zawsze będą udane – zaświadczają pracownicy Kapera.

Człowiek sam zaczyna się zastanawiać, czy jeść czy może jednak podziwiać widoki? Tu na szczęście wszystko mamy w jednym miejscu i możemy jednocześnie patrzeć na falujące jezioro, panoramę miasta i spożywać pyszne danie.
– Jednym z zabiegów inwestycyjnych, jakie poczyniliśmy w ostatnim czasie, był remont naszego tarasu. Podnieśliśmy go o około 20 centymetrów, dzięki temu nasi klienci mają jeszcze lepszy widok na nasz wspaniały Jeziorak – dodaje właściciel lokalu.

No dobra – pojedli, zbliża się wieczór i gdzieś by można przenocować. Tu Kaper także służy pomocą. Tawerna ma łącznie 24 miejsca noclegowe, a składa się na to 9 pokoi dwuosobowych i 2 pokoje trzyosobowe.

Tawerna Kaper to miejsce na dobry początek dnia, rodzinny obiad, spotkanie przy kawie czy romantyczną kolację. Wszystkie potrawy znajdziecie Państwo w zakładce MENU na portalu kaper.pl.TU NAS ZNAJDZIESZ

Tawerna Kaper
Jana III Sobieskiego 10, 14-202 Iława

tel: 694 425 401

e-mail: tawerna@kaper.plGodziny otwarcia: 9:00 – 22:00

Uwaga – w czasie sezonu wakacyjnego Kaper nie organizuje imprez okolicznościowych.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5