Wysyłał sms-y do swojej byłej żony. Groził, że ją zabije

2021-05-18 14:53:42 (ost. akt: 2021-05-18 15:17:46)

Autor zdjęcia: Pixabay

Policyjny dozór zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o groźby karalne. — 39-latek groził swojej byłej żonie pozbawieniem życia i zdrowia. Teraz w ramach środka zapobiegawczego mieszkaniec Iławy będzie musiał stawiać się w jednostce policji i ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Iławie zostali poinformowani o groźbach karalnych.
— Policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy od dłuższego czasu wysyła swojej byłej żonie sms-y z groźbami, a kobieta obawiała się ich spełnienia. Mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia, jak również spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu — relacjonuje oficer prasowy KPP Iława.

Policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzny (szedł jedną z iławskich ulic), po czym zatrzymali go i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 39-latkowi.

— Wobec mieszkańca Iławy prokurator prokuratury rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji oraz ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną — dodaje asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5