Jeden za alimenty, drugi za zakłócanie porządku

2021-05-05 09:55:23(ost. akt: 2021-05-05 10:01:09)
zakład karny

zakład karny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpadło kolejnych dwóch poszukiwanych. Mężczyźni odbywają już karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i wykroczenia.
Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany już w piątek (30 kwietnia) kilka minut po godz. 7:00. Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania szukanego 28–latka i natychmiast tam pojechali. Potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali mieszkańca gm. Susz. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od dłuższego czasu przebywał poza granicami naszego kraju i przyjechał tylko na chwilę do Polski załatwiać kilka spraw. Teraz 28–latek będzie musiał dłużej zostać w Polsce, bo aż 75 dni posiedzi w zakładzie karnym za zniszczenie mienie i zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci również w gminie Susz. Mężczyzna nie miał założonej obowiązkowej maseczki na nos i usta kiedy to wylegitymowali go mundurowi. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że 48–latek jest poszukiwany w celu ustalenia pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali go do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 90 dni, ponieważ uchylał się od płacenia alimentów.

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B