Zielona Żyrafa wyciąga wyżej szyję!

2021-04-29 14:41:01 (ost. akt: 2021-04-29 15:31:52)   Artykuł sponsorowany
Choć szalejąca pandemia i wprowadzony lock down uniemożliwił nam realizację wszystkich planów, to w tym roku mamy zamiar rozwinąć skrzydła i pokazać, czym tak naprawdę wyróżnia się nasze przedszkole.
Zielona Żyrafa działa w nurcie Porozumienia bez przemocy M. Rosenberga, inspiruje się pedagogiką Jaspera Juula, Marii Montessori oraz kładzie nacisk na wspieranie naturalnego potencjału dziecka, z uwzględnieniem jego możliwości rozwojowych. Korzysta z metod eksperymentalnych i projektowych w pracy z dzieckiem, co pozwala na wzmacnianie kreatywności i samodzielności. Hasła przewodnie przedszkola to: budowanie bliskich relacji, aktywne słuchanie, docieranie do potrzeb, empatia i zrozumienie. Tymi zasadami kierują się wszyscy pracownicy przedszkola, nie tylko w stosunku do dzieci, ale również rodziców oraz siebie nawzajem.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/1-1-710151.jpg

Jak podkreśla załoga Zielonej Żyrafy, budowanie pozytywnej, ciepłej i rodzinnej atmosfery to ważny punkt codziennej pracy. Aby to wszystko było możliwe, niezbędne jest dbanie o wzmacnianie potencjału dydaktycznego kadry i wzajemne wsparcie. Dlatego w Zielonej Żyrafie regularnie podnosi się kompetencje i kwalifikacje całej kadry. Od początku funkcjonowania pracownicy odbyli wiele szkoleń i warsztatów, m.in. z zakresu pracy z dziećmi w nurcie Porozumienia bez Przemocy, a co miesiąc odbywają się warsztaty z psychologiem bazujące na praktycznych sytuacjach z sali przedszkolnej, co ma charakter swoistej grupy wsparcia dla kadry. Pracownicy również sami starają się rozwijać w zakresie metod pracy z dziećmi. Wszystko to służy podnoszeniu jakości oferowanych usług.

Jak podkreśla dyrektor przedszkola – Pani Monika Ulatowska, z wykształcenia psycholog - Zielona Żyrafa aspiruje do miana centrum wsparcia specjalistycznego, oferując szeroki wachlarz usług swoich specjalistów, nie tylko dla podopiecznych przedszkola i ich rodzin, ale istnieje też możliwość umówienia się na odpłatne konsultacje dla osób z zewnątrz. „Przy otwieraniu tej placówki, to zawsze było moje marzenie, aby oprócz stworzenia przedszkola bliskościowego, zapewnić możliwość kompleksowego wsparcia całej rodziny i zbudować przestrzeń nie tylko dla dzieci. Dla mnie rodzic jest partnerem w wychowaniu małego człowieka i jego udział w życiu przedszkola jest kluczowy.”

Przedszkole w zeszłym roku zorganizowało cykl zajęć dla rodziców z zakresu pedagogiki Jaspera Juula, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną, warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców zostały zawieszone. W tym roku, planujemy wznowić ofertę warsztatową, która będzie ogólnodostępna dla wszystkich zainteresowanych.

POZNAJCIE ROZBUDOWANĄ OFERTĘ PRZEDSZKOLA ZIELONA ŻYRAFA


Przedszkole „Zielona Żyrafa” pojawiło się na mapie iławskich przedszkoli niepublicznych zaledwie ponad rok temu i znów postanowiło zaskoczyć nas nowymi pomysłami na dalszą działalność.
Od początku atutami przedszkola są jego lokalizacja, wygodny dojazd, nowoczesny budynek dostosowany do najwyższych standardów dla tego typu placówek oraz infrastruktura zewnętrzna – parking oraz duży i bogato wyposażony plac zabaw. W kwietniu 2021 oddane zostanie do użytku nowe mini-boisko wielofunkcyjne. „To wszystko sprawiło, że wielu rodziców nam zaufało i powierzyło opiekę nad swoimi dziećmi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy oczekują na przyjęcie swojego dziecka do naszej placówki, postanowiliśmy o dobudowie kolejnego piętra w przedszkolu, które umożliwi utworzenie 3 dodatkowych grup przedszkolnych”. – mówi dyrektor przedszkola – „Na nowym piętrze planujemy stworzyć też salę do terapii sensorycznej i umożliwiającej wsparcie rozwoju motoryki małej i dużej dziecka, a więc basen z kulkami, różnego rodzaju tory przeszkód, drabinki , akcesoria i urządzenia gimnastyczne.”

Zatem wszystko wskazuje na to, że od września 2021r., Zielona Żyrafa będzie miała „dużo dłuższą szyję” i możliwość przyjęcia większej ilości dzieci. W związku z tym placówka informuje, iż nadal przyjmuje zgłoszenia rekrutacyjne do przedszkola.

W najbliższym czasie Zielona Żyrafa ze swoim partnerem Towarzystwem Przyjaciół Dzieci planuje ponowne zorganizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka, połączonego z dniami otwartymi przedszkola, o czym poinformuje na swoim profilu facebookowym. W zeszłym roku była to bardzo udana impreza. Liczymy, że w tym roku również będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Na pewno na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/3-kopia-710155.jpg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5