Szkoła Muzyczna w Iławie zaprasza, rekrutacja trwa

2021-04-28 11:20:40 (ost. akt: 2021-05-06 13:19:12)   Artykuł sponsorowany
Jeśli czujesz, że Twoje dziecko ma w sobie pasję muzyczną, zapisz je do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie. Rekrutacja uczniów trwa do 25 maja 2021 roku. Radzimy nie czekać do ostatniej chwili, bo chętnych jest sporo.
Co daje edukacja muzyczna?
Regularna gra na instrumencie wzmaga motywację do nauki, sprzyja osiąganiu lepszych wyników, np. w rozwiązywaniu zadań matematycznych, pozytywnie wpływa na rozwój języka i osiągnięcie gotowości do czytania. Pobudza proces spostrzegania, wrażliwość zmysłową, koncentrację uwagi, wpływa na rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa oraz na inwencję twórczą. Dzieci oswojone z muzyką znacznie rzadziej się kłócą i generalnie uchodzą za bardziej zgodne - edukacja muzyczna minimalizuje bowiem poziom zachowań agresywnych. Uczestnictwo w zajęciach muzycznych uspołecznia, przeciwdziała uczuciu samotności i sprzyja podejmowaniu współdziałania i współpracy, wspomaga empatię i komunikatywność.

System nauczania
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda to jedyna w powiecie iławskim profesjonalna placówka edukacji muzycznej, która stwarza szansę rozwoju uzdolnień muzycznych oferując kształcenie artystyczne z zakresu nauki gry na instrumentach: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie poprzecznym, klarnecie, trąbce, sakshornie i perkusji. W tym roku tworzymy nową klasę – saksofonu.
Nauka przebiega w systemie cztero– i sześcioletnim. Kandydat do klasy I sześcioletniego cyklu kształcenia musi mieć w danym roku kalendarzowym ukończone co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat. Kandydat do klasy pierwszej czteroletniego cyklu kształcenia, musi mieć w danym roku szkolnym ukończone co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat. Uczniowie szkoły od lat osiągają sukcesy na szczeblu regionalnych i ogólnopolskich.


Rekrutacja drogą elektroniczną
Dokumenty należy składać drogą elektroniczna – wypełnić wniosek, który znajduje się na stronie szkoły lub w sekretariacie szkoły czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-13.00. Zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej wraz z oryginałem wniosku należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły do dnia 31 lipca 2021r. Badanie przydatności odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, o którym szkoła poinformuje każdego kandydata niezwłocznie po jego ustaleniu.
Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja.


W dobie koronawirusa Szkoła Muzyczna nadal działa i podejmuje ciekawe inicjatywy online.


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T. Bairda
Iława, ul. Kościuszki 18
tel. (89) 648 40 29

psmilawa@poczta.onet.pl
www.psm.ilawa.pl
www.facebook.com/PSM.Ilawa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5