Miał strunowy woreczek, a w środku – narkotyki

2021-04-26 09:56:49(ost. akt: 2021-04-26 10:20:05)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci doskonale znali tego mężczyznę z wcześniejszych interwencji. Tym razem zobaczyli go, gdy prowadził samochód. Po zatrzymaniu go do kontroli drogowej, znaleźli... amfetaminę.
Dzielnicowi z KPP Iława podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji kierującego audi. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej, wylegitymowali oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Policjanci podejrzewali, że kierowca i pasażer mogą posiadać przy sobie środki odurzające. W trakcie czynności mundurowi u pasażera znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Było jej prawie 57 gramów. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania 32-latka, gdzie znaleźli marihuanę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Iławy, do którego się przyznał.

Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że „kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

eka/KPP Iława

Masz dla nas temat?
Daj znać! ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5