Za kradzieże, za spowodowanie wypadku itd. Kolejni poszukiwani trafili za kratki

2021-04-24 11:04:52 (ost. akt: 2021-04-24 11:12:42)
Zakład karny w Iławie

Zakład karny w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie w ostatnich dniach dokonali kolejnych zatrzymań osób poszukiwanych. Najdłużej w zakładzie karnym będzie przebywał 39-latek, który spowodował wypadek będąc pijanym.
Do pierwszego zatrzymania doszło w Suszu. – Policjanci legitymowali osobę, która nie posiadała obowiązkowego zakrycia nosa i ust. Mundurowi sprawdzili dane kobiety w systemie policyjnym. Okazało się, że 55-latka poszukiwana jest przez sąd ponieważ nie opłaciła grzywny – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Kobieta została zatrzymana i odwieziona do więzienia, gdzie spędziła 2 dni.

Na kolejnego poszukiwanego policjanci natrafili w Iławie, podczas kontroli drogowej zatrzymali kierującego samochodem osobowym.
– Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 34-latek poszukiwany jest przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym za kradzieże. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi 15 dni – mówi oficer prasowy .

Natomiast kolejny poszukiwany został zatrzymany podczas interwencji. Jak oświadczył zgłaszający, został uderzony przez znajomego.
– Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 50-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy – mówi asp. Kwiatkowska.

Do kolejnego zatrzymania doszło w gminie Susz. Kiedy policjanci wydziału kryminalnego ustalili miejsce przebywania 39-latka, to natychmiast tam pojechali. – Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w zakładzie karnym. 39-latek spędzi w nim rok za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości – dodaje oficer prasowy KPP Iława.

– Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Trzeba pamiętać o tym, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – przestrzega asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5