Ponad 2 promile i jechał po Lubawie

2021-04-22 13:13:07 (ost. akt: 2021-04-22 13:22:59)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Mężczyzna miał ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Został ujęty przez świadka, kiedy jechał jedną z lubawskich ulic.
Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 39-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Jak się okazało, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego na jednej z ulic. Zgłaszający oświadczył, że kierujący bmw dziwnie się zachowywał i jechał całą szerokością jezdni. W związku z powyższym zatrzymał go i zadzwonił na policję. W trakcie czynności policjanci ustalili, że przypuszczenia świadka były słuszne kierujący jak i pasażerka auta byli pod znacznym działaniem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, podczas którego przesłuchali świadków i 39–latkowi przedstawili zarzut. Przyznał się do niego i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 3000 zł, zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat i opłata kosztów sądowych.

Policja przypomina!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

KPP Iława/eka

ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5