Nie miał maseczki, okazało się, że jest poszukiwany

2021-04-22 09:13:13 (ost. akt: 2021-04-22 09:39:41)

Autor zdjęcia: Policja

Niektórzy ukrywający się przed organami ścigania odnajdywani są w przypadkowych okolicznościach, jednak w większości przypadków takie odnalezienia są wynikiem intensywnej pracy policji.
Tak właśnie stało się 22 kwietnia, kiedy to na jednej z iławskich ulic policjanci zatrzymali 20-latka. Mężczyzna nie miał założonej obowiązkowej maseczki na nos i usta. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mieszkaniec Iławy jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności, ponieważ nie zapłacił grzywny. Mężczyzna opłacił zaległą karę po czym został zwolniony.

Natomiast poszukiwanego 29-latka zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego, kiedy to szedł jedną z ulic w gminie Iława. Funkcjonariusze podczas czynności służbowych rozpoznali poszukiwanego mieszkańca Iławy. Mundurowi wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Został przetransportowany do zakładu karnego.

Kolejnych poszukiwanych zatrzymali dzielnicowi. Funkcjonariusze codziennie zapoznają się z aktualną lista osób poszukiwanych i w związku tym pamiętali, że 35-latek oraz 28-latek są poszukiwani przez sąd, ponieważ nie zapłacili grzywny za popełnione wykroczenie z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Mężczyźni zapłacili zaległą grzywnę, po czym zostali zwolnieni.

Policja przypomina!

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy, kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP Iława/eka

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5