Jest przełamanie GKS-u! Udany debiut trenera Łukasza Suchockiego

2021-04-21 19:07:53(ost. akt: 2021-04-21 19:29:12)
Akcja GKS-u Wikielec pod bramką Olimpii Zambrów

Akcja GKS-u Wikielec pod bramką Olimpii Zambrów

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

III-ligowa drużyna z gminy Iława w końcu wygrała spotkanie ligowe w 2021 roku, pomijając oczywiście walkowerowe zwycięstwo z Bronią Radom. GKS Wikielec, w absolutnym trenerskim debiucie Łukasza Suchockiego, pokonał dziś (środa 21 kwietnia) na swoim terenie Olimpię Zambrów.
GKS Wikielec – Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Gole dla GKS-u: Piotr Kacperek, Michał Jankowski (karny)

GKS (wyjściowa jedenastka): Wieczerzak – Korzeniewski, Otręba, Kacperek, Sz. Jajkowski, Rosoliński, M. Jajkowski, Szypulski, Jankowski, Bartkowski, Wójcik,

W poprzednim tygodniu nastąpiła zmiana na trenerskim stołku w GKS-ie – zarząd klubu podziękował za współpracę Wojciechowi Tarnowskiemu, a zatrudnił na tym stanowisku absolutnego debiutanta jeśli chodzi o prowadzenie zespołu seniorów, Łukasza Suchockiego.

Trzeba przyznać, że GKS od początku tryskał na boisku energią, podsycaną z boku przez trenera Suchockiego i jego asystenta, Remigiusza Sobocińskiego. Drużyna z Wikielca zakończyła pierwszą część meczu jednobramkowym prowadzeniem po tym, jak Piotr Kacperek w swoim stylu, czyli po uderzeniu z głowy, wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Jajkowskiego z rzutu wolnego.

W drugiej połowie goście z Zambrowa, którzy również walczą o utrzymanie w III lidze, doprowadzili do remisu po skutecznie wykonanym rzucie karnym. W ten sam sposób (ale nie od razu) zespół z Wikielca na 2:1 wyprowadził Michał Jankowski, a nie od razu dlatego, że jego pierwszy strzał z wapna został wybroniony przez bramkarza Olimpii. Na szczęście dla Gieksy sędzia boczny przy uderzeniu Jankowskiego dopatrzył się tego, że linię bramkową przed strzałem opuścił golkiper Olimpii, a to oznaczało powtórkę jedenastki. Tym razem zawodnik GKS-u się nie pomylił. Spotkanie zakończyło się wygraną ekipy Suchockiego 2:1.

W najbliższej kolejce GKS gra na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5