Chciała wyłudzić z ZUS-u prawie 75 tys. zł

2021-04-21 09:38:19 (ost. akt: 2021-04-21 09:46:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie wspólnie z prokuraturą rejonową w Iławie zakończyli dochodzenie przeciwko kobiecie, która usiłował wyłudzić prawie 75 tysięcy złotych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz będzie tłumaczyła się przed sądem.
Policjanci z zalewskiej jednostki pod nadzorem prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko kobiecie, która postanowiła oszukać zakład ubezpieczeń społecznych i wyłudzić świadczenia pieniężne.

— Śledczy ustalili, że 39-latka zgłosiła zawarcie umowę o pracę z jedną z lokalnych firm. Następnie będąc na zwolnieniu lekarskim ubiegała się o przyznanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych w postaci zasiłku chorobowego oraz zasiłku macierzyńskiego. Mieszkanka gminy Zalewo w ten sposób próbowała wyłudzić prawie 75 tys. zł — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Teraz 39-latka ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu. — Kodeks karny za samo oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5