Dwa złote medale "Pączka", rekord świata K. Fafińskiej!

2021-04-19 13:42:16 (ost. akt: 2021-04-21 12:48:58)
Jakub Pączkowski, Karolina Fafińska i chwila czułości po dekoracji medalami na mistrzostwach świata federacji WPA

Jakub Pączkowski, Karolina Fafińska i chwila czułości po dekoracji medalami na mistrzostwach świata federacji WPA

Autor zdjęcia: Łukasz Pawłowski

Wracamy do tematu startów iławian w mistrzostwach świata federacji WPA w trójboju siłowym. A wracamy dlatego, że w niedzielę (18.04) Jakub Pączkowski i Karolina Fafińska (prywatnie są narzeczeństwem) dołożyli trzy złote medale do kolekcji z piątku!
W sobotę (17 kwietnia) z samego rana na naszym portalu w artykule TRÓJBÓJ SIŁOWY|| Dwa medale Jakuba Pączkowskiego na zawodach WPA World Championships!
obwieściliśmy sukces iławianina. Zapowiedzieliśmy przy okazji, że to nie koniec zmagań w Pabianicach, gdzie przez weekend (16-18 kwietnia) odbywały się zawody WPA World Championships Powerlifting Bench Press Deadlift Push&Pull RAW&EQ.

Sobota była dniem odpoczynku, natomiast na niedzielę zaplanowano walkę o medale tylko i wyłącznie w konkurencji martwego ciągu. Pączkowski, który w piątek w zawodach całego trójboju siłowego wywalczył trzecie miejsce wśród seniorów oraz drugie w kategorii Junior 23 (w obu przypadkach limit wagowy zawodnika wynosił 90 kg), mógł tak naprawdę odpuścić sobie niedzielne starty, a to dlatego, że regulamin zawodów daje możliwość przeniesienia z piątkowej rywalizacji najlepszego wyniku uzyskanego w martwym ciągu na tablicę niedzielnych rezultatów.

Ambitny iławianin zrezygnował jednak z tej możliwości, bo wiedział, że z pomostu jest w stanie szarpnąć więcej kilogramów, niż piątkowe 270 kg.
— Mogłem pójść drogą na skróty i przenieść wyniki z piątku na niedzielę, jednak uznałem, że te 270 kilo to za mało jak na moje możliwości. Postanowiłem podejść do tej próby — mówi Kuba.

Świadomość własnych słabości, ale też zalet to (nie tylko w sporcie) już bardzo dużo. Pączkowski wiedział, że stać go na lepszy wynik. No i się nie przeliczył — podniósł 280 kg! Dzięki temu zdobył złote medale w obu rywalizacjach, czyli Senior -90 kg i Junior U-23 -90 kg. Do tego dorzucił czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej wszystkich najlepszych zawodników MŚ federacji WPA.

Sukcesem zakończył się również start pochodzącej z Wikielca, a mieszkającej w Iławie Fafińskiej. Wynik uzyskany przez Karolinę (130,5 kg!) dał jej pierwsze miejsce w kat. Teenager 18-19 lat do 60 kg, a zupełnie "przy okazji" poprawiła rekord świata zawodniczek do 19 roku życia ważących poniżej 60 kg!

Wielkie brawa dla naszej pary siłaczy. Przypomnijmy tylko, że zarówno Kuba, jak i Karolina, znaleźli się w Złotej Dziesiątce ostatniej edycji plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca 2020 roku wg. czytelników "Gazety Iławskiej”. Wszystkie wyniki sprawdzisz TUTAJ.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5