Zapowiada się aktywne, sportowe lato w Iławie!

2021-04-16 13:30:18 (ost. akt: 2021-04-16 13:47:14)   Artykuł sponsorowany
Zawodnicy pokonują większą część toru nie dotykając ziemi. Ninja to sportowcy wywodzący się z takich sportów jak biegi z przeszkodami, street workout, wspinaczka czy akrobatyka.

Zawodnicy pokonują większą część toru nie dotykając ziemi. Ninja to sportowcy wywodzący się z takich sportów jak biegi z przeszkodami, street workout, wspinaczka czy akrobatyka.

Autor zdjęcia: materiały UM Iława

— Nasi mieszkańcy są coraz bardziej aktywni, stąd pomysł na wprowadzenie nowości do oferty centrum sportu. Będą one widowiskowe, dlatego jestem pewien, że dostarczą nam wielu pozytywnych emocji — zapewnia burmistrz Iławy, Dawid Kopaczewski.

5-6 czerwca 2021: Zawody Ninja


To widowiskowa rywalizacja na 100-metrowym torze składającym się z przeszkód technicznych. Wszystko odbywa się na torze Ninja utworzonym przez Adriana Piórkowskiego, organizatora zawodów Ninja Series.

Tor ten został hitem Mistrzostw Europy w Gdyni w 2019 roku, od tego czasu dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna w Polsce. W zawodach w Iławie będą mogli wziąć udział również najmłodsi (kategoria Little Ninja tj. 6-9 lat i Young Ninja 10-13 lat) oraz amatorzy. Tory będą dostosowane do wieku i poziomu trudności.

— Zawody typu ninja to jedne z najbardziej widowiskowych rywalizacji, jakie miałem możliwość oglądać i brać w nich udział. Adrenalina i emocje towarzyszące zawodnikom udzielają się kibicom, co tworzy niesamowity klimat trwający do samego końca — mówi iławianin Piotr Jankowski, doświadczony, certyfikowany sędzia, zawodów Ninja w Polsce.

3 lipca 2021: Spływ kajakowy


Początek lipca w sportowym kalendarzu to też spływ kajakowy rzeką Drwęcą na trasie Franciszkowo-Rodzone. Kajakowe szaleństwo dla całych rodzin ma potrwać ok. 5 godzin, a zapisy ruszą już w maju.

— Pomysł zorganizowania spływu pojawił się całkiem spontanicznie. Na naszym terenie powszechne są imprezy żeglarskie, a taki rodzaj rekreacji wodnej, tj. z kajakami w roli głównej, został trochę zapomniany. Mamy przecież w Iławie możliwości, więc dlaczego z nich nie skorzystać? Jeśli impreza się przyjmie, spływ będzie naszą nową, lokalną tradycją. Chciałbym zaznaczyć, że to impreza o charakterze rekreacyjnym, całkowicie amatorskim, dla całych rodzin — mówi Łukasz Gurowski z Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Na mecie spływu zaplanowane jest ognisko z kiełbaskami. Kajaki i powrót do Iławy zapewnia organizator, czyli ICSTiR. Nie przegapcie zapisów, bo kto pierwszy ten lepszy!

10 lipca 2021: Armagedon Active
To bieg z przeszkodami (OCR - Obstacle Course Race), który w tegorocznej Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych ORŁY OCR zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszy bieg z przeszkodami.

— Biegi z przeszkodami to jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Na starcie mierzymy się nie tylko z własnymi słabościami czy lękami. Potrafimy wyjść daleko poza własną strefę komfortu. Za każdym razem adrenalina i emocje sięgają zenitu. To przedstawia piękno tej dyscypliny. Każdy może poczuć się jak superbohater! Cieszę się, że tak wielkie wydarzenie zagości w naszym mieście. Mam nadzieję że zawodnicy z którymi rywalizuję w całej Polsce dostrzegą piękno naszej okolicy i dzięki temu pojawią się i będą chcieli tu wracać — mówi iławianin Mateusz Krawiecki, medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski, od 2014 roku jeden z najlepszych zawodników w Polsce.

W Iławie zawodnicy rywalizować będą na kilku trasach w różnych wariantach tras: 10 km — trasa z ok. 50 przeszkodami, 5 km — trasa z ok. 30 przeszkodami, 1 km — trasa z przeszkodami dla dzieci, 1 km — trasa dla dzieci z przeszkodami o podwyższonym stopniu trudności, 1 km — trasa biegu rodzinnego, rodziców z dziećmi oraz trasa najłatwiejsza 5km z możliwością niepokonywania przeszkód — typowo dla zabawy i bez konsekwencji za niepokonanie przeszkody.

Wszystkich szczegółowych informacji dotyczących imprez udziela Iławskie Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji, tel. 89 649 16 04.


źródło: UM Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5