Łąka kwietna ponownie zasiana

2021-04-16 10:00:00(ost. akt: 2021-04-16 10:08:52)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Fabryka Inicjatyw Obywatelskich od ubiegłego roku dba o skrawek zieleni nad Iławą, od strony ulicy Kościuszki. To tam posiano łączkę kwietną w ramach akcji "Masz Głos", a w tym roku dosiano jeszcze jednoroczne rośliny ozdobne.
Fabryka Inicjatyw Obywatelskich to stowarzyszenie, które drugi rok z rzędu bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Masz Głos" Fundacji Batorego. W ubiegłym roku za minigrant otrzymany od Fundacji stowarzyszenie zasiało łączkę kwietną nad Iławką, w pobliżu ul. Kościuszki. Niestety, z powodu pandemii nie odbyły się wydarzenia planowane w związku z akcją. W tym roku Fabryka zamierza zorganizować w pobliżu grę miejską, a jeśli pozwolą na to warunki, także śniadanie obywatelskie. - Skupimy się także na działaniach edukacyjnych - zapowiada Piotr Jankowski, wiceprezes Fabryki. - Chcielibyśmy pokazać, że nawet taki wypoczynek nad rzeczką może być atrakcyjny. Zwłaszcza teraz, gdy więcej czasu spędzamy w pobliżu domu. Samorząd Iławy w okolicy ustawił domki dla pszczół, to też uatrakcyjnia ten teren - dodaje Jankowski.


Za ubiegłoroczną współpracę z samorządem Iławy zarówno stowarzyszenie, jak i miasto, zostały finalistami akcji "Masz Głos".

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5