UWAGA ÓSMOKLASIŚCI. NOWA SZKOŁA W IŁAWIE!

2021-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2021-05-06 09:14:15)   Artykuł sponsorowany

W Iławie ruszył nabór do I Liceum Mundurowego CN-B FeniksLicea Mundurowe Feniks znane są już w całej Polsce.
Są to (4-letnie) szkoły ponadpodstawowe o
uprawnieniach szkoły publicznej, w których cykl
nauczania kończy się egzaminem maturalnym.
Nabór prowadzony jest do klas z modułem
wojskowym, policyjnym i strażackim.Kto jest założycielem szkoły?


Obrazek w tresci

Założycielem szkół CN-B Feniks jest ppłk (r) mgr Jarosław Chrobot, były dowódca grupy specjalnej w 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej, prezes IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Płocku.
- To szkoła dla ludzi z charakterem - mówi Jarosław Chrobot - dla tych, którzy mają pomysł na przyszłość, mają ambicje, a przede wszystkim chcą połączyć naukę z przygodą życia.Idealna szkoła, spełnia marzenia!Poczuj się bohaterem!


Czym jest ZPS?


Uczniowie i kadra Feniksa są członkami Związku Polskich Spadochroniarzy. Jest to organizacja, która zrzesza wszystkich miłośników spadochroniarstwa. W szkołach Feniksa skoki spadochronowe cieszą się największą popularnością.
Uczniowie wykonują samodzielne skoki i zdobywają tytuł skoczka spadochronowego. Wykonują skoki z 1200 metrów, potrafią samodzielnie kierować spadochronem i lądować w odpowiednim miejscu.


Skoki spadochronowe


Co wyróżnia szkoły Feniks?


Liceum CN-B Feniks jest to szkoła, która oprócz zajęć z przedmiotów ogólnokształcących realizuje zajęcia praktyczne z edukacji obronnej i samoobrony, technik interwencyjnych. W ramach tych zajęć odbywają się obozy kondycyjno – sprawnościowe, kursy z samoobrony, bytowanie w terenie przygodnym, szkolenia strzeleckie, kursy pierwszej pomocy na polu walki, ewakuacji rannych z pola walki oraz kursy płetwonurka.


Survival oraz Rodzinna atmosferaZajęcia z samoobrony oraz Uroczystości patriotyczne


Strzelanie oraz Nurkowanie


Jesteś zainteresowany nauką w LO CN-B w Iławie?


Zdecydowanych na rozpoczęcie nauki, zapraszamy do składania podań w sekretariacie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 18 (budynek Włodkowica, pokój nr 20) w Iławie.
Masz pytania? Odpowiedź uzyskasz pod numerem tel. 507-010-009, na stronie szkolyfeniks.pl lub poprzez fanpage na portalu Facebook.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5