Na polu i w domu — policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych

2021-04-13 09:53:08 (ost. akt: 2021-04-13 10:03:14)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie w ciągu ostatnich dni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.
— Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Oficer prasowy KPP Iława dodaje, że policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania, czy posługiwanie się fałszywymi danymi nie są dla nich przeszkodą.

>> Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi — tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Zalewa. Policjanci nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu przebywania mężczyzny. I tak stało się w poprzednim tygodniu (piątek 9 kwietnia). Policjanci zatrzymali 42-latka, kiedy ten szedł polami w gminie Zalewo.

— Mężczyzna był bardzo zaskoczony, gdy zobaczył funkcjonariuszy, którzy oświadczyli mu, że jest poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe sześć miesięcy, ponieważ uchylał się od płacenia alimentów — mówi asp. Kwiatkowska.

Kolejną poszukiwaną osobę zatrzymali policjanci w domu. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 60-latka.
— Okazało się, że mężczyzna był w domu. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Lubawy i odwieźli go do więzienia, gdzie odbędzie karę roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad najbliższymi — tłumaczy rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — dodaje asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5