111 km/h przez teren zabudowany! Policja zatrzymała prawo jazdy 29-latka

2021-04-09 08:22:39 (ost. akt: 2021-04-09 08:27:12)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

— Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
W środę (7 kwietnia) funkcjonariusze KPP Iława zatrzymali kolejne prawo jazdy kierowcy, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

— Iławscy policjanci podczas pomiaru prędkości w Limży w gminie Kisielice zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 29-latek jechał samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 111 km/h — relacjonuje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem i jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

— Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, to ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy — tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska.

W 2020 roku na terenie powiatu iławskiego doszło do 890 zdarzeń drogowych, w 178 przypadkach był one spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5