Wiosenne sprzątanie Iławki już za tydzień

2021-04-08 09:47:00 (ost. akt: 2021-04-08 10:05:57)

Autor zdjęcia: PTTK Iława

W sobotę, 17 kwietnia, w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka, odbędzie się sprzątanie Iławki z kajaków. Organizatorem jest Kolejowy Klub Turystyki Pieszej "Carpe Diem" działający przy Oddziale PTTK w Iławie.
Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 w sobotę na terenie tzw. Wyspy Młyńskiej przy ulicy Ostródzkiej w Iławie. Jednak, jak informują organizatorzy, przed przybyciem należy zgłosić swoją obecność, bo ilość miejsc dla wolontariuszy jest ograniczona.
Zgłoszenia telefoniczne: 513 768 259, emailem: poczta@ilawa.pttk.pl lub poprzez media społecznościowe do 10 kwietnia 2021r. Można tez rejestrować się przez stronę www.operacjarzeka.pl, klikając "zostań wolontariuszem" i wybierając sztab PTTK Iława.
Wolontariusze, którzy zgłoszą się w terminie, otrzymają pamiątkowe koszulki akcji. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Iławka sprzątana będzie od jazu wodnego w Iławie do miejscowości Dziarnówek. Po zakończeniu akcji organizatorzy zapraszają na ognisko i podsumowanie przedsięwzięcia. – Co roku niestety obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki, jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać rzekę Iławkę na obszarze gminy Iława z kajaka – informują organizatorzy.

W tym właśnie celu powstał sztab przy Oddziale PTTK w Iławie, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5