Zwiał przed radiowozem, ale sądu nie uniknie

2021-04-07 13:12:32 (ost. akt: 2021-04-07 13:56:33)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Iławianin, pomimo aktywnego sądowego zakazu i cofniętych uprawnień, nadal jeździł samochodem. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 27-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że jeden z mieszkańców Iławy – pomimo aktywnego sądowego zakazu – nadal jeździł swoim samochodem ulicami miasta. Kiedy to podczas jednej z przejażdżek zauważył oznakowany radiowóz, natychmiast zaczął uciekać. Mężczyzna, pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po przejechaniu kilkuset metrów mundurowi zatrzymali peugeota, a 27-letniego kierującego osadzili w policyjnej celi. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, nie przejął się również tym, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Iławy i postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za samo nie stosowanie się do sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława/red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5