348 interwencji w ciągu Wielkanocy

2021-04-07 08:49:47 (ost. akt: 2021-04-07 09:18:23)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci powiatu iławskiego zrealizowali w ciągu czterech świątecznych dni 348 interwencji. W tym 27 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur, a także 34 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Od piątku do świątecznego poniedziałku policjanci powiatu iławskiego interweniowali 348 razy. Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w określonych sytuacjach oraz dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej czy wykroczeń. W 27 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami. Z kolei 34 interwencji dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 11 zdarzeń drogowych. Były to same kolizje.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (2.04.2021 r.) kilka minut po godz. 12:00 w Jędrychowie (gmina Kisielice). Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący audi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Kolejny kierujący to 41–latek, który również w Jędrychowie jechał z prędkością 108 km/h, a 23–latek, mając 102 km/h na liczniku. Tymczasem w Biskupiczkach policjanci zatrzymali 26–latka, który kią jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Mężczyźni za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami, a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych, stracili również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania samochodem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Lubawa. Okazało się, że 47–latek jechał rowerem, mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem w Suszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego suzuki. Mężczyzna podczas jazdy nie używał obowiązkowych świateł oraz nie zastosował się do znaku drogowego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 27–latek kierujący pojazdem ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez mieszkańca gminy Susz, a mężczyzna został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że 41–latek jechał jednośladem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W Suszu 28–latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad peugeotem i doprowadził do wywrócenia pojazdu.
Pisaliśmy o tym we wtorek (6 kwietnia) tutaj:
Dachowanie w Suszu, kierowca sam opuścił auto
Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Policjanci przypominają:

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KPP Iława/red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5