Zostało ci jedzenie po świętach? Oddaj do społecznej lodówki!

2021-04-06 11:53:47 (ost. akt: 2021-04-06 12:18:13)
Monika Banacka z Od-Ważnych

Monika Banacka z Od-Ważnych

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

W powiecie iławskim działają dwie społeczne lodówki. Każdy, kto ma więcej jedzenia, niż jest w stanie zjeść, może się podzielić z potrzebującymi.
Od półtora roku w Iławie działa społeczna lodówka. Jest inicjatywą parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie, Stowarzyszenia Od-Ważne oraz miejskiej radnej Ewy Jackowskiej. Osoby, które chcą się podzielić jedzeniem, jak i te, które z pomocy chciałyby skorzystać, "Lodówkę pełną miłości" znajdą na Starym Mieście, za blokiem ze sklepem obuwniczym, od strony kościoła.
Okazuje się, że zapotrzebowanie na darmową żywność jest ogromne. Zazwyczaj po uzupełnieniu zapasów, szybko znikają. Ale równie szybko pojawiają się kolejne. I właśnie teraz, po Wielkanocy, kiedy zazwyczaj przygotowujemy za dużo jedzenia, jest okazja wspomóc potrzebujących.

Druga w powiecie lodówka tego typu ustawiona jest przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Suszu, przy ul. Piastowskiej 37. Suska Lodówka Społeczna to inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej. Jest dostępna przez całą dobę.

Ważne, by każdy produkt był podpisany, a podpis zawierał – nawet przybliżoną – datę przydatności do spożycia. Najlepiej używać słoików. Często są szczelniejsze od plastikowych pudełek.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5