Jezioranki — w Iławie powstaje nowy klub piłkarski dla pań!

2021-03-30 14:21:08 (ost. akt: 2021-03-30 15:23:18)
Na zdjęciu kapitan iławskiego zespołu Martyna Zdrojewska (z lewej) oraz Natalia Stokłosa

Na zdjęciu kapitan iławskiego zespołu Martyna Zdrojewska (z lewej) oraz Natalia Stokłosa

Autor zdjęcia: archiwum sekcji piłki nożnej kobiecej Jezioraka Iława

Z początkiem kwietnia w Jezioraku Iława przestanie działać żeńska drużyna piłkarska. To nie oznacza jednak, że w tym mieście zabraknie futbolowego zespołu dla pań, bo swoją działalność rozpoczyna właśnie klub Jezioranki!
Właściwie jest to przejście ekipy piłkarek wraz z trenerem z jednego klubu (Jeziorak) do zupełnie nowego (Jezioranki), który będzie działał jako fundacja "Jezioranka".

— Po roku bycia w strukturach Jezioraka Iława postanowiliśmy, że wyjdziemy z tego klubu. Myślę, że rozstaniemy się w przyjacielskich relacjach — mówi Łukasz Gurowski, który tłumaczy powody takiego kroku. — Nie ma co ukrywać: w Jezioraku wiodącymi drużynami są zespoły męskie i ja to rozumiem. Wobec tego chcemy przejść "na swoje" i na własną rękę zacząć rozbudowywać kobiecy futbol w Iławie — dodaje trener piłkarek.

Aktualnie treningi, jak wiemy, są zawieszone w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, jednak nowy klub już chce szukać zawodniczek i w najbliższym możliwym momencie rozpocząć treningi i mecze kontrolne.

— Aktualnie mamy drużynę seniorek, którą chcemy od nowego sezonu 2021/22 zgłosić do rozgrywek IV ligi, oraz zespół dziewczynek w wieku 5-10 lat. Jest to grupa naborowa. Do naszego klubu zapraszamy jednak wszystkie dziewczyny i kobiety chcące rozpocząć przygodę z piłką nożną, bez względu na wiek — tłumaczy Łukasz Gurowski.

Zespół ma już jednego solidnego sponsora (przyjaciel iławskiego sportu, Waldemar Zawadzki), jednak nowy klub zachęca również inne firmy, przedsiębiorstwa czy też instytucje do finansowego wsparcia Jezioranek.

W sprawie naborów, a także sponsorowania nowego, żeńskiego klubu piłkarskiego można kontaktować się z Łukaszem Gurowskim pod numerem telefonu 668 825 201.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

TAK WYGLĄDA HERB NOWEGO KLUBU SPORTOWEGO

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5