I po weekendzie. Stanął w poprzek drogi, inni kierowcy nie lepsi

2021-03-22 10:03:30(ost. akt: 2021-03-22 10:25:57)
Zespół pojazdów blokujący drogę

Zespół pojazdów blokujący drogę

Autor zdjęcia: KPP Iława

Weekendowi kierowcy jak zwykle dali policjantom powód do działania. Jazda "na gazie", za szybko lub bez prawa jazdy – to coraz częściej staje się standardem na naszych drogach.
Do zatrzymania pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących doszło w piątek (19 marca) kilka minut po godzinie 14:00 w gminie Iława. W trakcie czynności okazało się, że 31-latek kierujący zespołem pojazdów nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w prawo podczas włączania się do ruchu. W ten sposób doprowadził do zjechania naczepy do rowu i zablokowania drogi wojewódzkiej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast po godzinie 15:00, także w piątek, policjanci zatrzymali 57-latka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem, a nadal jeździł seatem.

Tymczasem podczas kontroli drogowej w gminie Zalewo okazało się, że kierujący motorem jechał jednośladem, również nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a pojazd przekazano osobie wskazanej przez zatrzymanego.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Kisielicach. W trakcie czynności okazało się, że 56–latek jechał rowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze w Iławie w niedzielę (21 marca) podczas pomiaru prędkości zatrzymali natomiast do kontroli drogowej 31–latka kierującego volvo. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że jechał z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast w Lubawie 27–latek jechał audi z prędkością 111 km/h. W związku z powyższym policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującym, a za popełnione wykroczenie ukarali ich mandatami. Konto obu powiększyło się o 10 punktów karnych.

KPP Iława/red.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5