Powstaje projekt miejskiego żłobka

2021-03-19 12:00:00(ost. akt: 2021-03-19 11:15:25)
Miejsce, gdzie powstanie w przyszłości żłobek miejski w Iławie z lotu ptaka. Na zdjęciu (nieistniejący już) budynek WTZ Iława

Miejsce, gdzie powstanie w przyszłości żłobek miejski w Iławie z lotu ptaka. Na zdjęciu (nieistniejący już) budynek WTZ Iława

Autor zdjęcia: UM Iława

Obecnie trwają prace projektowe związane z wykonaniem dokumentacji budowy żłobka miejskiego w Iławie, który miałby powstać przy ulicy 1 Maja na terenie po dawnym Warsztacie Terapii Zajęciowej.
Projekt przewiduje utworzenie 4 oddziałów dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, kuchni z pełnym zapleczem technologicznym obsługującą cały żłobek, wózkownię, pomieszczenia socjalne dla pracowników kuchni oraz opiekunek dla dzieci, pomieszczenia administracyjne dla dyrektora, pomieszczenie dla pielęgniarki, zaplecze magazynowe i porządkowe, pomieszczenie dla konserwatora, pomieszczenie pełniące funkcje pralni i suszarni wraz z wyposażeniem obiektu.

Ponadto w dokumentacji znajdą się miejsca parkingowe, plac zabaw i zieleń. Projekt, którego autorem jest Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane „EKOBUD” s.c. z siedzibą w Dmosinie powstanie do 30.06.2021r. . Koszt jej wykonania to 71 955 zł brutto.

Po zakończeniu projektu poznamy szacunkowy koszt wybudowania żłobka miejskiego.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
źródło: UM Iława / Życie Powiatu Iławskiego

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5