Wybieramy najpopularniejszą OSP w powiecie iławskim

2021-03-09 10:47:22 (ost. akt: 2021-03-09 11:03:38)
Zdjęcie ilustracyjne — OSP Kisielice podczas akcji gaszenia pożaru balotów

Zdjęcie ilustracyjne — OSP Kisielice podczas akcji gaszenia pożaru balotów

Autor zdjęcia: OSP Kisielice

Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego powiatu wielkim zaufaniem, dlatego jest nam miło, że możemy poinformować o rozpoczęciu plebiscytu na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w powiecie iławskim i województwie warmińsko-mazurskim.
W woj. warmińsko-mazurskim jest około 500 jednostek ochotniczych straży pożarnych, W powiecie iławskim jest ich 49. Prawie 200 z nich znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

To właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Dlaczego? Ponieważ nie tylko są pierwsi przy pożarach, ale i wypadkach, ratują życie ludzi i zwierząt, także na wodzie, są obecni podczas akcji związanych z zagrożeniami chemicznymi i ekologicznymi. OSP działają także w zakresie sportu, edukacji i kultury. A tym samym integrują środowisko.

W naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają place zabaw dla dzieci, a także na przykład sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach, których w naszym regionie jest kilka.

Właśnie rozpoczynamy głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2021 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP w woj. warmińsko-mazurskim. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

OSP Z POWIATU IŁAWSKIEGO
Wyniki głosowania aktualizowane są na bieżąco.

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Regulamin: kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5