Akcja SuperSołtys - dziś (2 marca) koniec głosowania

2021-03-02 20:09:00 (ost. akt: 2021-03-03 08:45:22)
Przykład dobrej współpracy w Redakach: Nowy sołtys Mariusz Obrębski odbiera gratulacje od poprzedniego, czyli Marleny Pniewskiej

Przykład dobrej współpracy w Redakach: Nowy sołtys Mariusz Obrębski odbiera gratulacje od poprzedniego, czyli Marleny Pniewskiej

Autor zdjęcia: UGiM Susz

NASZA AKCJA || Sołtys to ktoś, kto stara się, aby mieszkańcom wsi żyło się jak najlepiej. Warto docenić gospodarza swojej wsi, dlatego naszą akcję SuperSołtys organizujemy już od dekady. Dziś kończymy głosowanie.
Dla wszystkich, którzy chcą podziękować swojemu sołtysowi, jest właśnie ta akcja.
Co roku Plebiscyt SuperSołtys zostaje dobrze przyjęty przez naszych Czytelników. Dostajemy mnóstwo ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną Państwo docenić.

Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem. W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że Czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy.

Oto lista sołtysów z powiatu iławskiego, na których można głosować w naszej akcji SuperSołtys 2021.

SUPER SOŁTYS 2021 - Lista kandydatów
(wyniki aktualizowane są na bieżąco)


RANKING REGIONALNY


DO KIEDY TRWA GŁOSOWANIE?
Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59. Nazwiska kandydatów i zasady głosowania znajdują się na www.gazetaolsztynska.pl. Koszt jednego sms-a wynosi 2,46 zł brutto.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

W ubiegłym roku tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Iwona Skwarko z Klebarka Małego w gminie Purda. Mieszkańcy wsi docenili jej pracę również w 2019 roku. Została wyróżniona wtedy tytułem Srebrnego Sołtysa oraz tytułem SuperSołtysa powiatu olsztyńskiego. Po ogłoszeniu wyników nie kryła zaskoczenia i niedowierzania.
— Jest to bardzo miłe, że moja praca zostaje doceniona. To naprawdę kawał ciężkiej pracy. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania nie tylko z mojej strony, ale także mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie zadowolić wszystkich, ale wydaje mi się, że w to, co robię, wkładam całe swoje serce i swój czas. Chciałabym bardzo podziękować za te wszystkie głosy i za to, że mieszkańcy obdarzyli mnie zaufaniem — mówiła po ogłoszeniu wyników zeszłorocznej edycji akcji SuperSołtysa.

Zapytana, czy nasza akcja to dobry pomysł na promocję funkcji sołtysa, Iwona Skwarko nie miała wątpliwości.
To wciąż niedoceniany urząd — wyjaśniała "Gazecie Olsztyńskiej". — A to przecież sołtys jest na pierwszym froncie, jeśli chodzi o kontakt z mieszkańcami, przecież nie zawsze da się wszystkich zadowolić.

Drugie miejsce w edycji SuperSołtys 2020 zajął Janusz Plich z Podleśnej (gmina Dobre Miasto). To zawodowy saper, który sołtysem postanowił zostać na emeryturze. — Nie spodziewałem się, że to będzie drugie miejsce... Czy nawet trzecie lub piąte. Czuję się świetnie — mówił.

A trzecie miejsce na podium zajął nasz Andrzej Szarszewski z Januszewa (gmina Susz) w powiecie iławskim. Więcej o panu Andrzeju, a także o sołtyskach, Beacie Nowakowskiej z Ząbrowa (gm. Iława) oraz Barbarze Sikorskiej z Ulnowa (gm. Susz), które zajęły drugi i trzecie miejsce w pow. iławskim, pisaliśmy TUTAJ

red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5