Zapisz dziecko do Przedszkola Legii w Wikielcu pod Iławą

2021-02-25 12:00:00 (ost. akt: 2021-02-24 10:04:15)
Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera oraz asystentki, wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody, bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Tak będą wyglądać zajęcia w Piłkarskim Przedszkolu Legii. Właśnie trwa nabór na zajęcia, które będą się odbywać na Orliku w Wikielcu, w gminie Iława.

— „Przedszkola Piłkarskie” to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia — mówi Mariusz Śliżewski, koordynator przedszkola Legii w gminie Iława — Są one częścią ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. Nasze zajęcia trwają godzinę, bo medycznie udowodniono, że godzina ruchu w tym wieku jest wystarczająca. Są dość intensywne, a dzieci wychodzą z nich zawsze uśmiechnięte — dodaje Mariusz Śliżewski.

W Piłkarskim Przedszkolu Legii wyselekcjonowana kadra trenerska, bazując na swoim doświadczeniu oraz programie zajęć stworzonym specjalnie dla najmłodszych, wspiera chęć do ruchu młodych dziewczynek i chłopców dając szansę na przeżycie niezapomnianych chwil. Dzieci, wykorzystując różne przybory, uczą się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę oraz grać w mini meczach piłkarskich.

— Każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań, jak i rozwijania talentów, które drzemią w każdym małym człowieku — informuje Legia Warszawa.

Celami zajęć są m.in. nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku, wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw, a także kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi.

— Przygodę z aktywnością fizyczną można zacząć w każdym wieku. Im szybciej, tym lepiej, dziecko staje się mocniejsze fizycznie, wzmacnia mięśnie, poprawia motoryczność — zachęca Mariusz Śliżewski.
Udział w zajęciach to także szansa na spotkanie się z piłkarzami Legii Warszawa. Przedszkole planuje wspólne wyjazdy do stolicy.

Obrazek w tresci

Więcej informacji i zapisy na stronie www.ilawa.legiasoccerschools.pl i pod numerem telefonu 504 170 218


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5