GKS pokonał Włocłavię, Jankowski strzelił gola w swoje urodziny [wideo]

2021-02-06 15:01:32(ost. akt: 2021-02-06 15:18:43)
Zdjęcie z poprzedniego sparingu GKS-u Wikielec, z Gromem Nowy Staw

Dwóch piłkarzy GKS-u Wikielec obchodzi dziś (tj. 6 lutego) urodziny. Akurat Szymon Jajkowski w sparingu z Włocłavią nie mógł zagrać z powodu urazu, ale drugi z jubilatów Michał Jankowski wystąpił w tym meczu i na prezent sprawił sobie bramkę po strzale z rzutu karnego.
Włocłavia Włocławek – GKS Wikielec 2:3 (1:1)
0:1 – Bartkowski (25), 1:1 – Witucki (45), 2:1 – Witucki (53), 2:2 – Jankowski (80, karny), 3:2 – Suchocki (81)

GKS (wyjściowa jedenastka): Wojno - Zaroślak, Otręba, Kacperek, Korzeniewski, Cistowski, Sobociński, Jajkowski M., Modrzewski, Wacławski, Bartkowski,
Zagrali także: Wieczerzak – Wasiak, Suchocki, Jankowski, Szczepański,

To już trzeci zimowy sparing III-ligowców z gminy Iława. W poprzednich dwóch meczach drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego zremisowała z Gromem Nowy Staw (3:3) i wygrała 7:1 z Polonią Lidzbark Warmiński.

Tym razem Gieksa grała nie na sztucznym boisku w Iławie, tylko na wyjeździe we Włocławku, gdzie mierzyła się z gospodarzami, będącymi wiceliderami IV ligi kujawsko-pomorskiej.
- Wiadomo, że na mecz nie pojadą Sebastian Szypulski, Patryk Rosoliński i Paweł Grzybowski, których tego dnia zatrzymują inne obowiązki – można było przeczytać w piątek na portalu internetowym gkswikielec.pl. Do tej listy dodamy jeszcze wspomnianego wcześniej jednego z braci Jajkowskich, Szymona (w kadrze GKS-u jest jeszcze starszy od niego Mateusz oraz młodszy Cezary, który gra przeważnie w juniorach). Sz. Jajkowski narzeka na uraz w okolicach kolana.

W sobotnim sparingu (rozpoczął się o 12.00) padło pięć bramek, trzy z nich zdobyli goście z Wikielca. Wynik otworzył Michał Bartkowski, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Włocłavia wyrównała tuż przed przerwą. Kolejne bramki padały już w drugiej części meczu: najpierw ekipa z Włocławka wyszła na prowadzenie, a następnie do remisu (w 80 minucie) doprowadził Michał Jankowski, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Fajny prezent na urodziny, tym bardziej, że jego zespół wygrał, bo bramkę dającą zwycięstwo zdobył minutę później Łukasz Suchocki.