Więcej za segregowanie? Tak, ale tylko za grudzień!

2021-02-03 18:28:29 (ost. akt: 2021-02-03 15:17:28)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Tylko za grudzień podwójną stawkę zapłacą mieszkańcy szesnastu bloków z Iławy, którzy zostali "przyłapani" na nieprawidłowym segregowaniu śmieci. Sprawę wyjaśnił wiceprzewodniczący Związku Gmin "Czyste Środowisko".
Kilka dni temu pisaliśmy o karach, których mogą się spodziewać mieszkańcy kilku iławskich bloków za nieodpowiednie segregowanie śmieci: Mieszkańcy tych bloków będą płacić więcej za śmieci


Kara miałaby polegać na podwyższonej stawce za gospodarowanie odpadami. Sprawa dotyczy mieszkańców następujących bloków:
Kościuszki 15, 17, 19, 20
Grunwaldzka 7A/ Kościuszki 18A
Kościuszki 35, 35A
Kościuszki 12/ Grunwaldzka 3A/5
Kościuszki 37
Odnowiciela 5
Odnowiciela 8, 10
Matejki 1.

Po artykule odezwali się do nas Czytelnicy, którzy dopytywali wówczas o to, na jak długo nałożona została kara. Sprawę wyjaśnił nam wiceprzewodniczący zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko", Adam Żyliński. Otóż decyzja określająca podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami dotyczy grudnia 2020 r.


"Kwota, o jakich mowa, to 22 zł za osobę za właściwą segregację, która zostanie zmieniona w drodze decyzji na 44 zł za osobę za niewłaściwe segregowanie za grudzień 2020 r.".


Jak nas poinformowano, kontrole są prowadzone zawsze przy odbiorze odpadów, zgodnie z harmonogramem. Obowiązek kontrolowania właściwej segregacji odpadów został powierzony przez ustawodawcę operatorom obsługującym dany rejon. Operator ma obowiązek wszelkie nieprawidłowości zgłaszać do biura zarządu Związku "Czyste Środowisko" i przygotować dokumentację zdjęciową i opisową.


Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sif #3058906 | 83.20.*.* 4 lut 2021 08:48

    "Po artykule odezwali się do nas Czytelnicy, którzy dopytywali wówczas o to, na jak długo nałożona została kara. Sprawę wyjaśnił nam wiceprzewodniczący zarządu". Jak się daje takie tytuły "Mieszkańcy tych bloków będą płacić więcej za śmieci", to nie ma się co dziwić, że ludzie pytają. Edzia jak zwykle błysnęła.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5