Amfetamina, metamfetamina, alkohol i nie tylko. Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

2021-02-02 09:19:32 (ost. akt: 2021-02-02 09:27:50)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 10 zdarzeń drogowych, na szczęście były to same kolizje. — Policjanci zatrzymali również dwóch kierujących, którzy jechali swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu, trzech pod wpływem środków odurzających oraz jednego, który pomimo obowiązującego zakazu sądowego postanowił pojeździć sobie samochodem — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Nigdy nie jeżdżę po alkoholu i narkotykach — to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu czy zażycia narkotyków, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę chociażby roweru — zauważa oficer prasowy KPP Iława.

Tak właśnie postąpił 52-latek jadąc jedną z dróg w gminie Zalewo. Mężczyzna kierował jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W gminie Susz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej również kierującego rowerem. Okazało się, że 70-latek prowadził jednoślad mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali także kierującego mazdą. — Po wylegitymowaniu mężczyzny i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek kierował samochodem mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi — relacjonuje asp. Kwiatkowska z KPP Iława.

Policjanci z iławskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali również do kontroli drogowej kierującego audi. Wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili jego stan trzeźwości oraz czy nie kierował samochodem pod wpływem narkotyków.
— Wstępne badanie wykazało, że 21-latek prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze skontrolowali także samochód mężczyzny, w którym znaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Mieszkaniec gminy Susz został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi — mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Tymczasem w Różnowie policjanci zatrzymali 27-latka, który kierował volkswagenem pod działaniem metamfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do badania. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 27-latka. Mieszkaniec gminy Susz kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień.

— Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Iławie. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili czy nie kierował fordem pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Wstępne badania pokazały, że 21-latek prowadził samochód pod wpływem opiatów. Od mężczyzny została również pobrana krew do badania. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy — czytamy w policyjnym raporcie z weekendu.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ROBERT #3057202 | 46.170.*.* 2 lut 2021 16:00

    Jak to było? Moje ciało, moja sprawa, wypier****

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5