Juniorki z Iławy powalczą w barażach o awans do finałów mistrzostw województwa

2021-01-22 09:50:14 (ost. akt: 2021-01-22 10:25:05)
Trener Mieczysław Pietroczuk i juniorki Zrywu podczas przerwy technicznej w meczu z Maratończykiem Ełk

Trener Mieczysław Pietroczuk i juniorki Zrywu podczas przerwy technicznej w meczu z Maratończykiem Ełk

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

SIATKÓWKA|| Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej Ligi Wojewódzkiej, 16 grudnia rozpoczęły cykl treningowy przygotowujący do rozegrania meczów barażowych z trzecim zespołem drugiej grupy eliminacyjnej.
Rywalem siatkarek z Iławy będzie zespół UKS Chemik SMS Olsztyn II, zaplecze lidera pierwszej drużyny Chemika i zdecydowanego faworyta tegorocznych rozgrywek ligowych. Zwycięzca tego dwumeczu, rozgrywanego w Iławie w niedzielę 24 stycznia, awansuje do finałowej czwórki i stanie przed szansą gry o medale mistrzostw województwa.

Przygotowania siatkarek z Iławy do baraży rozpoczęły się od treningów z akcentem na pracę nad kształtowaniem motoryki zawodniczek, a zakończyły się meczem kontrolnym z juniorkami LKS Wel Lidzbark. W pojedynku rozegranym w sobotę 9 stycznia w Iławie, w którym trenerzy obu zespołów ustalili formułę rozegrania pięciu setów, zwyciężył zespół gospodyń 5:0 w setach: 25:19, 25:22, 25:17, 25:13, 25:10.

— Oczywiście wynik tego meczu nie miał dużego znaczenia, szczególnie dla zespołu z Lidzbarka, który borykał się z problemami z dostępem do hali treningowej. W grze naszych juniorek widać było natomiast brak świeżości, ale to zrozumiałe ze względu na okres ciężkiej pracy w obwodach siłowych przygotowanych przez nas, trenerów — mówi Mieczysław Pietroczuk, szkoleniowiec siatkarek z Iławy.

W kolejnym etapie zawodniczki MKS Kris-Bus Zryw-Volley pracowały nad dynamiką i szybkością oraz nad zgrywaniem elementów taktyki. Okres ten zakończył mecz kontrolny, rewanżowy z zespołem LKS Wel, rozegrany w sobotę 16 stycznia w Lidzbarku. Juniorki z Iławy ponownie pewnie pokonały swoje siatkarskie koleżanki 5:0 w setach: 25:16, 25:16, 25:20, 25:13, 25:17. Tym razem w grze iławianek było widać więcej dynamiki, a pewna gra w przyjęciu zagrywki pozwoliła na konstruowanie ciekawych akcji w ofensywie. Trenerzy Zrywu dali szansę w tym meczu na grę zmienniczkom, głównie rozgrywającej i libero.

— Po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej bardzo poważnie, wraz z zespołem podjęliśmy decyzję o ciężkiej pracy, która — mamy nadzieję — pozwoli nam zagrać w tym sezonie o medale mistrzostw województwa juniorek. Pomimo kilku drobnych problemów w przygotowaniach jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania wytyczonego celu, jakim jest dążenie do zwycięstwa. Dziewczęta w tym okresie podjęły ciężką pracę, która powinna dać wszystkim satysfakcję w postaci dobrej i skutecznej gry całego zespołu. Szkoda tylko, że grając u siebie w Iławie nie będziemy mieli okazji skorzystać z dopingu naszych kibiców i sympatyków, ale takie są niestety reguły gry w czasie pandemii — podsumowują trenerzy iławskiego zespołu, Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.

MECZE BARAŻOWE O AWANS DO FINAŁU LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIOREK:
Niedziela 24.01,
godzina 10:00, Hala Sportowo – Widowiskowa ICSTiR w Iławie ul. Niepodległości 11 b
po ok. dwugodzinnej przerwie rozegrany zostanie drugi mecz barażowy

Przygotowujący się zespół juniorek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w składzie:
Zuzanna IWANKOWSKA - kapitan zespołu, Agata RUDOL, Wiktoria BORSZEWSKA, Nikola SOŁOBODOWSKA, Dominika ZAPADKA, Maria TASARZ, Paula ZIĘBA i Maja POMORYN – libero oraz Ewelina JARNICKA, Natalia LEWKO, Paulina CICHOWSKA, Olga NOWAK, Oliwia BĄCZEK i Karolina PAPIŃCZAK.
TRENERZY: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5