Z promilami na rower. Pijanych na naszych drogach wciąż nie brakuje

2021-01-20 08:15:18 (ost. akt: 2021-01-20 08:20:05)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Trzeźwość kierowcy oraz jazda zgodna z przepisami i zasadami ruchu drogowego to warunki konieczne, byśmy zawsze dojechali do celu. Pomimo licznych interwencji i działań policji nadal wielu kierowców nie stosuje się do tych zasad — zauważa asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
W ostatnim drogowym raporcie opublikowanym przez komendę powiatową policji w Iławie czytamy m.in. o dwóch zdarzeniach, które już opisywaliśmy na naszym portalu.Trzy godziny po opisywanym przez nas wypadku, również w Zalewie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 62-latek kierował jednośladem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

— Kolejnym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym przez policjantów okazał się 50-latek, który jechał rowerem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie — dodaje asp. Kwiatkowska.

Pomimo wielu apeli policji nadal odnotowywane są przypadki osób, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, narkotykach lub których brawura i lekkomyślność stwarza zagrożenie na drodze.
— Ryzykują oni nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, aby na drodze kierować się rozsądkiem — apeluje oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wsiok #3044892 | 5.173.*.* 20 sty 2021 09:57

    Oblodzona droga do Jonkowa, Nowo wybudowany chodnik i... Piesi idący szosą bo chodnik nie odśnieżony!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5