Pożar na terenie ogrodów działkowych. Straty na 37 tys. zł!

2021-01-18 10:00:19 (ost. akt: 2021-03-27 15:27:22)
Zdjęcie z niedzielnej akcji gaszenia pożaru na ogrodach działkowych w Iławie

Zdjęcie z niedzielnej akcji gaszenia pożaru na ogrodach działkowych w Iławie

Autor zdjęcia: OSP Iława

Cztery zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej ruszyły wczoraj (niedziela 17 stycznia) przed godziną 18.00 do pożaru altany na terenie ogrodów działkowych za osiedlem Podleśnym w Iławie.
O pożarze poinformowała strażaków osoba postronna, która nad działkami za os. Podleśnym zobaczyła kłęby dymu.

Strażacy mieli początkowo utrudniony dostęp do tej działki — wjazd na teren ogrodów jest zwykle zamknięty. — Na miejscu pojawiła się właścicielka tej działki oraz prezes ogrodów działkowych. W gaszeniu pożaru brały udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Iławy — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej PSP Iława.

Właścicielka przekazała strażakom oraz obecnym również na miejscu policjantom informację, że w środku nikt (na szczęście) nie przebywał. Nikt w trakcie pożaru nie ucierpiał.
— Na miejscu pojawiło się także pogotowie energetyczne, gdyż trzeba było odłączyć zasilanie. Po ugaszeniu pożaru nasi strażacy użyli kamery termowizyjnej, aby sprawdzić, czy gdzieś w budynku nie występują jeszcze zarzewia ognia — dodaje st. kpt. Rutkowski.

Właścicielka wyceniła straty na 37 tysięcy złotych. Jak nam przekazała asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji, wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. To kolejny w ostatnim czasie pożar na terenie tego ogrodu działkowego.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Fot. OSP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5