Czas zacząć treningi. Na pierwszych zajęciach nie zabraknie nowych piłkarzy

2021-01-10 12:06:00(ost. akt: 2021-01-10 14:43:16)
Zdjęcie ilustracyjne, z pierwszego zimowego treningu Jezioraka sprzed dwóch lat

Zdjęcie ilustracyjne, z pierwszego zimowego treningu Jezioraka sprzed dwóch lat

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W nadchodzącym tygodniu drużyny piłkarskie z powiatu iławskiego rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2020/21. Najszybciej treningi wznowią zespoły z Iławy i Wikielca.
III-ligowy GKS Wikielec na pierwszych po przerwie świąteczno-noworocznej zajęciach miał się spotkać w poniedziałek (11 stycznia), jednak jak nam przekazał dziś trener Wojciech Tarnowski, do treningu dojdzie dzień później, we wtorek, na sztucznej płycie stadionu miejskiego przy ul. Sienkiewicza w Iławie. Początek zajęć o 18.00.

Na treningu ma pojawić się trzech zawodników, którzy będą testowani w drużynie z gminy Iława. Trener Tarnowski nie chce jednak na razie podawać ich personaliów. - Niech najpierw pojawią się na wtorkowych zajęciach – mówi szkoleniowiec Gieksy.

Kiedy GKS będzie dopiero sposobił się do treningu, to ze sztucznego boiska iławskiego stadionu schodzić będą już piłkarze Jezioraka (IV liga). Trener Wojciech Figurski pierwsze w tym roku zajęcia zaplanował także na wtorek (12.01), start o godzinie 16.30.
- Wcześniej zapewne, tradycyjnie, kilka słów będzie chciał powiedzieć prezes klubu Andrzej Sobiech, a potem przejdziemy do zajęć – mówi Figurski.

Na treningu Jezioraka pojawi się pięciu nowych zawodników, nazwiska czterech z nich możemy podać już teraz. To środkowy obrońca Paweł Olszewski (ostatnio Ossa Biskupiec Pomorski), ofensywny pomocnik Rafał Kasprowicz (także Ossa), skrzydłowy Mateusz Brojek oraz boczny obrońca Patryk Barwiński – dwaj ostatni w rundzie jesiennej grali w Pogoni Prabuty.

- Nazwisko piątego testowanego zawodnika niech na razie pozostanie tajemnicą – mówi Figurski.


W tym tygodniu treningi wznawia także IV-ligowy Motor Lubawa (w czwartek 14 stycznia, wkrótce więcej na ten temat na naszym portalu) oraz występująca w klasie okręgowej Unia Susz (14 lub 15 stycznia). - W sobotę 23 stycznia rozegramy pierwszy zimowy sparing, na wyjeździe zagramy z Olimpią Sztum – mówi Jarosław Chodowiec, trener Unii.

W kolejnym tygodniu do zajęć wracają m.in. Czarni Rudzienice (A klasa). Pierwszy trening w zimę odbędzie się 18 lub 19 stycznia.
- W styczniu będziemy trenowali po dwa razy w tygodniu. W lutym będziemy mieli trzy jednostki treningowe w tygodniu, do tego dojdą oczywiście sparingi – mówi Jarosław Płoski, trener zespołu z Rudzienic.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Włodek #3038004 | 37.248.*.* 11 sty 2021 12:03

    Hubert nie idź do wikielca. Tam nie jest Twoje miejsce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Dawid #3037698 | 5.184.*.* 10 sty 2021 23:13

    Pracować zimą aby były siły do gry na wiosnę

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5