135 interwencji policji w ciągu weekendu

2021-01-04 14:14:06 (ost. akt: 2021-01-04 14:25:34)
zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci w czasie pierwszego weekendu roku wzywani byli 135 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 20. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 17 interwencji związanych z ruchem drogowym, ale tylko dwie kolizje. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech kierujących w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 135 interwencji. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 20 interwencji domowych, po których trzech z awanturników zostało osadzonych w policyjnej celi.

Funkcjonariusze zatrzymali również nieodpowiedzialnych kierujących, w tym trzech, którzy zdecydowali się kierować swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jednym z nich był 42–latek, który postanowił pojeździć sobie rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejnym zatrzymanym okazał się 34–latek. Mężczyzna jechał rowerem, mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Jednoślady zostały zabezpieczone przez osobę wskazaną przez zatrzymanych. Natomiast kilka godzin później w Iławie policjanci zatrzymali 18–latka, który kierował oplem, mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem.


Jak mówią policjanci: Coraz częściej odbieramy telefony z informacją o niestosującym się do przepisów bądź pijanym za kierownicą – mówią policjanci - To sygnał, że ludzie nie są obojętni na zagrożenie, które niosą ci kierowcy. Każdy może stać się ich ofiarą. W końcu ludzie zaczynają dostrzegać to niebezpieczeństwo blisko siebie, a informując nas po prostu chcą być bezpieczni. Bardzo dziękujemy za każdy sygnał, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112. Sprawdzimy to.

KPP Iława/red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5