Gwiazdy w Porcie Śródlądowym

2020-12-20 09:39:18 (ost. akt: 2020-12-20 09:51:58)

Autor zdjęcia: Łukasz Rumiński

W Porcie Śródlądowym w Iławie, w ścisłym reżimie sanitarnym, odbyły się zajęcia językowe realizowane przez uczniów iławskiej „Budowlanki” w ramach Programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Zajęcia są kontynuacją projektu „Ask an American”, który realizowany był również w Porcie w poprzednim roku szkolnym. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności językowych i autoprezentacji poprzez prowadzenie wywiadów z zaproszonymi gośćmi.

W tym roku grant jaki uczniowie otrzymali na realizację projektu wyniósł 13 tysięcy złotych. Część pieniędzy przeznaczona została na zakup nowego sprzętu do nagrywania, a pozostała część na promocję projektu w formie zapraszania ciekawych gości i nagrywania z nimi wspólnych filmów.

Tym razem uczniów „Budowlanki” odwiedziła dwójka niezwykłych ludzi: Adam Modzelewski, znany jako „AJ the Polish American”, jeden z najbardziej popularnych twórców YouTube branży fitness oraz uczestnik programu telewizji Polsat Ninja Warrior. Drugim gościem była Osi Ugonoh, znana modelka oraz zwyciężczyni czwartej edycji programu Top Model.

>> Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności została założona przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, utworzony na mocy ustawy „O wspieraniu demokracji w Europie Wschodniej” (SEED ACT), uchwalonej w 1989 roku przez Kongres USA.

tekst/foto: Łukasz Rumiński2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5