Wyzywał najbliższych, szarpał, kontrolował, ośmieszał i groził

2020-12-03 10:20:33 (ost. akt: 2020-12-03 10:35:16)
kajdanki na rękach

kajdanki na rękach

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

49-latek z Iławy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakazu poprawnego zachowania się wobec pokrzywdzonych i powstrzymywania się od picia alkoholu.
Policjanci zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w Iławie. Jak się okazało, pijany 49-latek wszczął awanturę ze swoją rodziną.

— Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Podczas dalszych czynności okazało się, że do takich sytuacji dochodzi od dłuższego czasu — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Mieszkaniec Iławy wyzywał najbliższych, szarpał, kontrolował, ośmieszał oraz groził. Jak się okazało, znęcał się również fizycznie i psychicznie nad swoją córką.

— Policjanci przedstawili 49-latkowi zarzut, a prokurator prokuratury rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji oraz ma nakaz powstrzymywania się od nadużywania alkoholu i musi poprawnie zachowywać się wobec swojej żony i córki — dodaje asp. Kwiatkowska.

Kodeks karny stanowi, że „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5