„Być jak Ignacy” już po raz piąty w suskiej podstawówce

2020-11-30 15:52:15 (ost. akt: 2020-11-30 16:01:48)

Autor zdjęcia: SP Susz

Uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej im gen. Józefa Bema w Suszu zachęceni zdobyciem tytułu laureata w III oraz IV edycji programu „Być jak Ignacy” podjęli trud realizacji zadań również kolejnej, piątej edycji programu.
Uczniowie działają w ramach koła naukowego „Pasja”, którego opiekunami są Małgorzata Nowaczek oraz Katarzyna Prus. Piąta edycja programu postawiła przed uczestnikami zadania związane z rodzajami i źródłami energii oraz energii odnawialnej, ekologii i zmian klimatu, transportu i miast przyszłości oraz technologii cyfrowych, Internetu i programowania.

Głównym celem programu jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych i rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego. Obecnie uczniowie kończą realizację pierwszego modułu programu. Za nimi szereg atrakcji związanych z powstawaniem prądu oraz spotkanie online z pracownikiem firmy energetycznej. Jednym z zadań było wykonanie wiatraka. Spotkało się ono u uczniów z wielkim entuzjazmem oraz rozbudziło w nich kreatywność i chęć do działania i teraz z niecierpliwością czekają na nowe wyzwania.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5