Ciężka kontuzja piłkarza Jezioraka. A. Kuciński musi przejść operację

2020-11-18 13:14:06(ost. akt: 2020-11-18 15:24:00)
Arkadiusz Kuciński, piłkarz Jezioraka Iława

Arkadiusz Kuciński, piłkarz Jezioraka Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Sport to zdrowie — jak najbardziej, niestety może być także przyczyną poważnych urazów i kontuzji. Przekonał się o tym właśnie Arkadiusz Kuciński, piłkarz IV-ligowego Jezioraka Iława.
Wychowanek klubu sportowego z ulicy Sienkiewicza to zdaniem wielu najlepszy obecnie piłkarz zespołu trenera Wojciecha Figurskiego. Oprócz umiejętności piłkarskich imponował także końskim zdrowiem. Niestety, właśnie otrzymaliśmy informację, że doznał jednej z najgorszych dla piłkarza kontuzji niezwykle newralgicznej części ciała, czyli kolana.

Zerwałem więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie, czeka mnie więc dłuższa przerwa od futbolu — mówi Kuciński.

Arek przyznaje, że początkowo nie odczuwał jakiegoś wielkiego, przyszywającego bólu. — Poruszałem się w miarę normalnie, jak na kontuzje nogi, choć już przy użyciu kul inwalidzkich. Miałem więc nadzieję, że uszkodzenie kolana i jego okolic nie będzie na tyle poważne, że potrzebna będzie operacja. Niestety, diagnoza postawiona przez lekarza mówi jasno, że bez rekonstrukcji wiązadeł się nie obejdzie — mówi Arek.

Środowisko piłkarskie jest z sobą dość mocno zżyte i na szczęście nie trudno tu o pomoc ze strony kolegów z boiska itd. Nawet jeśli akurat kolega ten gra aktualnie w innym zespole.
— Pomocną rękę szybko wyciągnął do mnie Remigiusz Sobociński, który skontaktował mnie z doktorem Tomaszem Piontkiem, ortopedą z centrum medycznego Rehasport w Poznaniu. To fachowiec w leczeniu tego typu kontuzji. Niedługo się do niego wybieram, doktor będzie miał okazję bliżej poznać mój przypadek i wprowadzić odpowiednie leczenie — mówi Kuciński.

Jak już pisaliśmy, niezbędna jest operacja. A ta kosztuje — według wiedzy piłkarza Jezioraka — od 12 do ok. 15 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji (ok. 5 tys zł). Dużo, na pewno za dużo jak na finansowe możliwości zawodnika. Tu jednak jest szansa, że z pomocą przyjdą najbliżsi piłkarza oraz klub Jeziorak Iława — o tym wkrótce na naszym portalu.

Mamy nadzieję, że Arkadiusz Kuciński jak najszybciej dojdzie do pełni zdrowia, choć mamy też świadomość, że zerwanie więzadeł w kolanie równa się często kilkumiesięcznej przerwie w treningach, nie mówiąc już o grze. Operacja, rehabilitacja, walka o powrót na boisko — oby ta droga była jak najkrótsza i obyło się bez komplikacji. Przypomnijmy, że nie tylko trenerzy i piłkarze doceniają Arka — Kuciński dwukrotnie z rzędu (2018 i 2019) wygrywał w naszym plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca danego roku wg. czytelników Gazety Iławskiej.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5