Sanepid bada, czy w komendzie policji przestrzega się reżimu sanitarnego

2020-10-30 15:06:44 (ost. akt: 2020-10-30 15:29:24)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

"Ludzie listy piszą" - prawdopodobnie pismo tej samej treści trafiło do iławskiego sanepidu... i do naszej redakcji. Jest to skarga na warunki, jakie według autora panują w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie.
Iławski sanepid prowadzi postępowanie w sprawie sytuacji w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Jak się dowiedzieliśmy, do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej trafił list o nieprzestrzeganiu zasad higieny w dobie koronawirusa. Sanepid poprosił zwierzchnika komendy o zajęcie stanowiska. – Rzeczywiście, na prośbę iławskiego sanepidu p. o. komendanta powiatowego, podinspektor Rafał Żubertowski zajął stanowisko w oficjalnym piśmie, które zostało wysłane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – potwierdza rzeczniczka policji, aspirant Joanna Kwiatkowska.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy od osób ze środowiska iławskich policjantów, w komendzie przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego a komendant wręcz zobowiązuje funkcjonariuszy i pracowników cywilnych do noszenia maseczek i odkażania dłoni itp. W budynku komendy są zainstalowane kamery.

>>>>List z prośbą o interwencję w tej sprawie dotarł także do redakcji Gazety Iławskiej. Nie jest podpisany, ale nadawca podaje się za policjantów z Komendy Powiatowej w Iławie."Błagamy o zrozumienie", czytamy w liście. W piśmie mowa jest m.in. o tym, że chorzy policjanci chodzą do pracy, nie noszą maseczek i nie przestrzegają zasad higieny. "Dziś dowiadujemy się, że kolejni policjanci mieli robiony test na covid 19 i mają pozytywny wynik. Policjanci ci mieli w ostatnim czasie wielogodzinny kontakt z wieloma funkcjonariuszami i tylko jedna lub dwie osoby chyba dla zasady były odsyłane na kwarantannę". Autor/autorzy listu zwracają także uwagę, że w pomieszczeniach, gdzie prowadzone są przesłuchania, nigdy nie były dezynfekowane stoliki i krzesła, brakuje pleks, a policjanci sami muszą się zaopatrywać w środki czystości i maseczki. Natomiast sprzątaczki za własne pieniądze "kupują płyny do mycia podłóg". Czytamy także: "Ta jednostka (...) jest źródłem koronawirusa, a ludzie przychodzący, zatrzymani, świadkowie, podejrzani i inni nie są zupełnie świadomi zagrożenia". W dalszej części listu autor pyta: "Dlaczego nie jesteśmy traktowani jak inne instytucje, gdzie sprawdza się gorączkę ludziom i rozpytuje? Dlaczego policjanci i ich rodziny narażani są na tak wysokie niebezpieczeństwo, dlaczego narażani są cywile, którzy pracują w tej firmie?".
List kończy się prośbą o pomoc i wieloma wykrzyknikami. W tej sprawie wysłaliśmy maila do iławskiego sanepidu.
Do tematu wrócimy.

Edyta Kocyła-Pawłowska

Masz dla nas temat?
Daj znać! ilawa@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jakub #2998632 | 10.10.*.* 31 paź 2020 15:25

  Jeszcze raz zapytuję portal wm.Dlaczego pod materiałem o policji dajecie anonimowe wpisy a w przypadku urzędu Marszałkowskiego i Marka Brzezina z PSL nie dajecie komentarzy. Gdzie obiektywizm i rzetelność dziennikarska? Proszę nie usuwać komentarza.Nikogo nie obrażam,tylko piszę fakty

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Barbara #2998203 | 188.146.*.* 31 paź 2020 05:21

  Psiarnia jak zwykle święta!!! W całej polszy tak jest! Psiarnia do zaorania

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Jadzia #2998127 | 10.10.*.* 30 paź 2020 22:50

  Znowu usuwacie komentarze.Żenujący niemiecki portal

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Spejson #2998103 | 83.23.*.* 30 paź 2020 22:27

   Jp100%

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. były policjant #2998019 | 46.204.*.* 30 paź 2020 21:15

   Proszę Sanepidu nie ośmieszajcie się sprawdzicie ale co czy dyżurny jest na miejscu i co więcej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5