Jeziorak czy Motor — kto wygra derby? A może będzie remis? Sonda i rozkład jazdy

2020-10-29 11:12:37 (ost. akt: 2020-10-29 13:08:06)
Relacje trenerów Wojciecha Figurskiego (Jeziorak) i Krzysztofa Malinowskiego (Motor) poza boiskiem są jak najbardziej poprawne, jednak już podczas spotkań potrafi być nerwowo, jak to w derbach

Relacje trenerów Wojciecha Figurskiego (Jeziorak) i Krzysztofa Malinowskiego (Motor) poza boiskiem są jak najbardziej poprawne, jednak już podczas spotkań potrafi być nerwowo, jak to w derbach

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W poprzedni weekend (24-25.10) rundę jesienną sezonu 2020/21 zakończyły (poza jednym wyjątkiem) drużyn piłkarskie z A i B klasy. Gra za to jeszcze III i IV liga oraz okręgówka.
Tym wyjątkiem jest spotkanie A klasy pomiędzy Jordanem i Orłem Ulnowo. Zaległości, spowodowane sytuację pandemiczną, zostaną nadrobione w tę sobotę. Początek spotkania w Kazanicach o 14.00.

Rundy jesiennej nie zakończyły za to jeszcze zespoły występujące w III lidze (planowo sześć kolejek ligowych do końca) oraz forBET IV lidze i klasie okręgowej (zostały po cztery jesienne serie).

Zanim przejdziemy do derbowego pojedynku Jezioraka z Motorem, słowo jeszcze o grającym w III lidze GKS-ie Wikielec. Na najbliższą sobotę (31 października) zaplanowany jest mecz z Polonią Warszawa. Oficjalnie nikt tego spotkania jeszcze nie odwołał, jednak do obozu klubu z gminy Iława dochodzą informacje, że pojedynek być może nie odbędzie się z uwagi na stan zdrowia osoby/osób z ekipy Czarnych Koszul. Trzymamy rękę na pulsie i gdy tylko zapadnie decyzja w tej sprawie, to o niej poinformujemy.

AKTUALIZACJA
Wiadomo już na pewno, że mecz GKS Wikielec — Polonia Warszawa, w związku z sytuacją zdrowotną w obozie gości, nie odbędzie się.

>>> Jeśli natomiast chodzi o Unię Susz (klasa okręgowa), to zespół trenera Jarosława Chodowca w najbliższą sobotę na swoim terenie zmierzy się z nowomiejską Drwęcą. Początek meczu o 13.30.

>>> I tak przechodzimy do głównego dania tego piłkarskiego weekendu — w derbach powiatu iławskiego Jeziorak podejmie u siebie w sobotę lubawski Motor. Początek o 13.00.
Obie drużyny, ich zawodnicy a zwłaszcza trenerzy znają się bardzo dobrze. Relacje szkoleniowców, Wojciecha Figurskiego (Jeziorak) i Krzysztofa Malinowskiego (Motor) poza boiskiem są jak najbardziej poprawne, jednak już podczas spotkań potrafi być nerwowo, jak to w derbach.

Aktualnie Jeziorak, który w końcu wygrał po serii spotkań bez zwycięstwa, jest szósty w ligowej tabeli. Natomiast rozpędzony Motor (wygrał pięć spotkań z rzędu) zajmuje obecnie czwartą pozycję, pomiędzy drużynami są cztery punkty różnicy. Pamiętać też trzeba, że drużyna trenera Malinowskiego ma rozegrane o jedno spotkanie mniej niż Jeziorak (wyjazdowy mecz z Zatoką Braniewo został przełożony na 28 listopada).

Trener Figurski przed derbowym pojedynkiem jest w dobrym nastroju. — Mam problem bogactwa, bo wszyscy piłkarze iławskiego zespołu są zdrowi i głodni gry — mówi szkoleniowiec Jezioraka. — Ostatnio zaprezentowaliśmy wysoką formę, chcemy ją utrzymać także w spotkaniu z Motorem. No i przede wszystkim chcemy w końcu wygrać na swoim boisku, co nie udało nam się w dwóch poprzednich meczach na stadionie przy ul. Sienkiewicza — dodaje Figurski.

W obozie Motoru nastroje także bojowe — lubawianie chcą nie tylko utrzymać przewagę nad lokalnym rywalem (lub ją powiększyć), ale być może także dobić punktowo do czołowej trójki w klasyfikacji IV ligi. W Jezioraku wiedzą, że muszą uważać na najmocniejszą broń lubawian, czyli stałe fragmenty gry.

Dla naszych czytelników-kibiców przygotowaliśmy sondę, w której pytamy o końcowe rozstrzygnięcie sobotniego spotkania. Zachęcamy do udziału.
Piłkarskie derby powiatu iławskiego. Wygra Jeziorak, Motor, czy będzie remis?
Wygra Jeziorak
22.22%
Wygra Motor
50%
Będzie remis
13.89%
Mecz się nie odbędzie
13.89%

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Romario #2996673 | 10.10.*.* 29 paź 2020 14:43

    Malinowski byłby lepszym trenerem Jezioraka, niż Figurski

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5