Juniorki Zrywu wygrały na inaugurację ligi wojewódzkiej [FOTO]

2020-10-23 12:47:18 (ost. akt: 2020-10-23 13:29:52)
Drużyna juniorek Kris-Bus Zryw-Volley Iława

Drużyna juniorek Kris-Bus Zryw-Volley Iława

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

Siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława rozpoczęły rozgrywki w lidze wojewódzkiej juniorek. Mecz odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Iławie. Siatkarki Zrywu bez straty seta pokonały swoje przeciwniczki z Welu Lidzbark grając pewnie w każdym z elementów gry.
W sezonie 2020/2021 w lidze wojewódzkiej juniorek występuje osiem zespołów podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława rywalizują w grupie „A” z zespołami UKS Chemik SMS Olsztyn, LKS Wel Lidzbark oraz UKS Maratończyk Ełk. Natomiast w grupie „B” występują zespoły: MKS Truso Elbląg, SMS Ostróda, UKS Chemik SMS Olsztyn II oraz UKS Salos Ełk. Zwycięzcy z grup zagrają w finale wojewódzkim ze zwycięzcami meczów barażowych pomiędzy zespołami, które zajmą miejsca 2 i 3 w swoich grupach.

— W związku z pandemią mecze w strefie czerwonej odbywają się bez udziału publiczności z zachowaniem obowiązku dezynfekcji rąk podczas wejścia i wyjścia z obiektu oraz obowiązkiem zachowania dystansu społecznego — mówi Mieczysław Pietroczuk, trener siatkarek z Iławy.
W zawodach uczestniczą tylko zawodniczki i sztab szkoleniowy wpisany do protokołu meczowego. Gospodarze meczu zadbali jednak o swoich sympatyków prowadząc relację z meczu na żywo za pomocą profilu facebookowego.

Trener Mieczysław Pietroczuk po wygranym spotkaniu z Welem powiedział:
— Bardzo mnie cieszy, że udało się rozpocząć rozgrywki ligowe w tym nowym sezonie, zwłaszcza że tylko LKS Wel Lidzbark i my przystąpiliśmy do rozegrania pierwszej kolejki w terminie. Przed tym meczem rozegraliśmy kilka gier kontrolnych z zespołami złożonymi z naszych wychowanków, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Pomimo początkowych problemów z dostępem do hali treningowej teraz już sytuacja, można powiedzieć, jest prawie bliska ideału. W najbliższy weekend czeka nas prawdziwy test wartości sportowej, zagramy przeciwko jednemu z faworytów rozgrywek ligowych, zespołowi UKS Chemik SMS Olsztyn. Mecz odbędzie się w hali miejskiej przy ul. Niepodległości 11b w Iławie, niestety nadal bez udziału publiczności, dlatego już teraz zapraszamy do oglądania nas na żywo w niedzielę 25 październikaod godziny 10:00 na: https://www.facebook.com/zryw.volley


Kris-Bus Zryw-Volley Iława — Wel Lidzbark 3:0 (25:11, 25:7, 25:16)

Juniorki z Iławy zagrały w składzie: Zuzanna Iwankowska - kapitan zespołu, Agata Rudol, Wiktoria Borszewska, Nikola Sołobodowska, Dominika Zapadka, Maria Tasarz, Paula Zięba i Maja Pomoryn – libero oraz, Ewelina Jarnicka, Natalia Lewko, Paulina Cichowska i Oliwia Bączek.
Trenerzy: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5