W końcu zwycięstwo! Szczypiorniści Jezioraka pokonali silną ekipę z Brodnicy

2020-10-23 10:41:34(ost. akt: 2020-10-23 11:08:54)
Na zdjęciu Grzegorz Baliński (Jeziorak Iława — 1 bramka w meczu z MKS-em Brodnica)

Na zdjęciu Grzegorz Baliński (Jeziorak Iława — 1 bramka w meczu z MKS-em Brodnica)

Autor zdjęcia: Karol Synowiec / Jeziorak Iława

Zdaje się, że II-ligowa drużyna piłki ręcznej z Iławy zaczęła łapać odpowiedni rytm i formę. Dowodem na to jest zwycięstwo odniesione we wczorajszym (czwartek 22 października) meczu ze znajdującym się wyżej w tabeli MKS-em Brodnica.
Jeziorak Iława — MKS Brodnica 28:27 (7:14)

JEZIORAK: Prorok, Dudek, Pająk — Dulny 7, Trautsolt 6, Licznerski 4, Malinowski 4, J. Dembowski 4, Baliński 1, P. Dembowski 1, Piekarski 1, Przysowa, Bonczkowski, Giżyński, Rogala, Minder,

Jeziorak Iława przed rozegraniem meczu z drużyną z Brodnicy był przedostatni w ligowej tabeli, do tej pory dwa razy przegrał, w tym raz po rzutach karnych (stąd jeden punkt na koncie). Z kolei zespół z Brodnicy, który do czwartku rozegrał o jeden mecz więcej od iławian, w klasyfikacji był na trzej pozycji.

Z wiadomych przyczyn, kibice nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych takich jak mecz II ligi piłki ręcznej. Dlatego też Jeziorak wczorajszy pojedynek z MKS-em Brodnica transmitował na żywo na swoim facebooku. Zapraszając do śledzenia losów tego meczu pisaliśmy o nadziei na zwycięskie przełamanie szczypiornistów z Iławy. Tak też się stało, iławianie pokonali wyżej notowanego rywala. Po zwycięstwie z MKS-em Jeziorak awansował na czwarte miejsce w tabeli.

— Nareszcie zaczęliśmy grać tak jak powinniśmy. Nasza drużyna dopiero się zaczyna zgrywać, ale efekty ciężkiej pracy włożonej w przebudowanie zespołu przyniosły długo oczekiwane i zamierzone efekty — mówi Miłosz Kapciński z sekcji piłki ręcznej klubu sportowego z Iławy.

Walka i zaangażowanie zawodników i trenera spowodowało, że pomimo niekorzystnego wyniku do końca pierwszej połowy, w drugiej nastąpiło przełamanie. Zagraliśmy tak jak powinniśmy. Teraz może być już tylko lepiej z każdym meczem — dodaje Kapciński.

Szansa na zdobycie kolejnych punktów nadarzy się dopiero 7 listopada, wówczas to Jeziorak rozegra mecz na wyjeździe w Morągu z miejscową Jedynką.

Zestaw par 4 kolejki

czwartek, 22 października
19:30: Jeziorak Iława - MKS Brodnica

sobota, 24 października
18:00: Handball Czersk - Sambor Latocha - Agropom Tczew
17:00: AZS UKW Bydgoszcz - Szczypiorniak Olsztyn
13:30: SMS II Kwidzyn - AZS UMK Toruń

sobota, 31 października
17:00: Blejkan Gryfino - Jedynka Kodo Morąg

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5