"Bestialstwo człowieka nie zna granic". OTOZ Animals Iława uratował dwa psy [zdjęcia]

2020-10-22 09:38:53 (ost. akt: 2020-10-30 13:08:11)
Jeden z psów odebranych właścicielowi przez inspektorów OTOZ Animals Iława

Jeden z psów odebranych właścicielowi przez inspektorów OTOZ Animals Iława

Autor zdjęcia: OTOZ Animals Iława

Iławscy inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt otrzymali zgłoszenie dotyczące psa będącego w strasznym stanie. Dotyczyło ono gospodarstwa na terenie powiatu nowomiejskiego. Jak się okazało na miejscu, nie był to jedyny czworonóg wymagający natychmiastowej opieki.
Podczas akcji, którą przeprowadzono w środę (21 października), uratowano dwa będące w opłakanym stanie psy rasy dog niemiecki. Podczas drugiej wizyty inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt odratowali jeszcze trzy kolejne psiny: dwa owczarki niemieckie oraz berneńskiego psa pasterskiego.

— Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Grodziczno. Na miejscu pracowali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz grupa procesowa z technikiem kryminalistyki — mówi asp. Ludmiła Mroczkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Nowym Mieście Lub..
— Zabezpieczono materiał dowodowy, wykonano oględziny i przesłuchano świadków. W tej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim prowadzone są czynności o znęcanie się nad zwierzętami — dodaje asp. Mroczkowska.

>>> Publikujemy relację, którą otrzymaliśmy od inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Iława tuż po pierwszej interwencji.

"Kolejne wezwanie w środku dnia, kiedy jesteśmy w pracy. Sprawa nie cierpiąca zwłoki. Pies w tragicznym stanie, który może nie przeżyć do dnia następnego. Szybko pędzimy. Na miejscu dech nam zaparło na widok tego co zobaczyliśmy. Po raz kolejny bestialstwo człowieka nie zna granic. Jaką trzeba być bezduszną bestią, żeby doprowadzić do takiego stanu najwierniejszego, najcudowniejszego bezinteresownego w swojej przyjaźni i miłości przyjaciela? Przyjaciela, który zaufał swojemu ,,panu", który oddał swoje psie serducho i nie oczekuje niczego w zamian.


Pozostałe psy były w trochę lepszej kondycji, niestety też w dziurawych budach, brodzące w błocie i odchodach. Szybko poprosiliśmy o interwencję policję (dziękujemy serdeczne policji z Nowego Miasta Lubawskiego za szybkie przybycie oraz przedstawicielom gminy za pomoc w interwencji). Dzięki ich wsparciu dziś udało nam się odebrać dwa psy. Najbardziej denerwujące jest to, że "wielki pan właściciel" nie wstydził się znęcać nad zwierzętami, ale jak przybyły wszystkie służby to uciekł do domu i zamknął bramę. WSTYD, WIELKI WSTYD PANIE WŁAŚCICIELU!!!

Kochani — na chwilę obecną psy są w domach tymczasowych. Potrzebujemy Waszej pomocy i wierzymy w Wasze wielkie serca. Wierzymy, że pomożecie uratować te psie dzieci: suczka ma około 1,5 roku, piesek około roku. Potrzebna jest karma wysokokaloryczna dla juniorów oraz wsparcie finansowe na dalsze leczenie.
Nasz numer konta:18 1600 1462 1881 4766 3000 0001"

Do tematu na pewno wrócimy, tymczasem zachęcamy do pomagania czworonogom. Karmę można przynosić m.in. do iławskiego schroniska dla zwierząt przy ul. Komunalnej, gdzie trafiła część psów. Pozostałe schronienie znalazły w domach tymczasowych.

6046 interwencji rocznie!
OTOZ Animals prowadzi 31 inspektoratów ds. ochrony zwierząt na terenie całego kraju, w tym także w Iławie. Inspektoraty te w 2019 r. przeprowadziły 6046 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt, podczas których zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt odebrano skrajnie wycieńczone, chore, często bite lub głodzone zwierzęta. W 2020 r oczywiście nadal podejmowane są interwencje ratujące zwierzęta – dane statystyczne podane zostaną na koniec roku.

Inspektorzy ratują także porzucone, skazane na bezdomność psy i koty. W 2019 r. stowarzyszenie OTOZ Animals uratowało i oddało do adopcji 4912 psów i 2879 kotów. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w realizacji statutowego przedmiotu działalności inicjuje i uczestniczy w działaniach zmierzających do zapewnienia ochrony prawnej w sytuacji, gdy dochodzi do naruszania praw i krzywdzenia zwierząt.


— Reprezentujemy także pokrzywdzonych, jako oskarżyciel posiłkowy na etapie postępowania sądowego przez właściwymi sądami. W razie potrzeby składamy wnioski dowodowe i środki zaskarżenia – zażalenia, apelacje. Uczestniczymy w interwencjach oraz w postępowaniu administracyjnym w wypadku, gdy konieczne jest odebranie zwierzęcia, którego zdrowie i życie jest zagrożone — dodaje Ewa Gebert.

OTOZ przeprowadza szkolenia dla straży miejskiej i policji, podczas których poruszane są kwestie interpretacji przepisów, jak również metodyki działania w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia zwierząt. Zwierzęta odebrane przez inspektorów OTOZ Animals są odbierane zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, często we współpracy z policją lub Inspekcją Weterynaryjną.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Posiadacz psa i kotów #2990118 | 10.10.*.* 22 paź 2020 16:37

  Trzeba być psychopatą nieprzystosowanym do życia w społeczeństwie żeby tak traktować żywą istotę podejżewam że gdyby miał rodzinę to też by się nad nimi znęcał. Jakim trzeba być zimnym i podłym żeby codziennie patrzeć na agonię tych psów i ciekawe ile już tych zwierząt w ten sposób wykończył.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. wiecie warunki warunkami #2990007 | 37.8.*.* 22 paź 2020 12:34

  to jak z ludźmi. Nie każdy ma pałac... Ale q...a tak zagłodzić psy??? Dramat

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. ktoś #2989992 | 195.205.*.* 22 paź 2020 12:14

  Wstyd dla ludzi, którzy widzieli i nie reagowali na męczeństwo zwierząt, wstyd dla sądów, które ŁAGODNIE!!! potraktują KATÓW, WSTYD ....nie ma kary!!!nie ma mmiary

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. *** #2989981 | 37.30.*.* 22 paź 2020 11:53

  Zwyrola zamknąć na tydzień w tym kojcu co trzymał psy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Majk #2989978 | 10.10.*.* 22 paź 2020 11:48

   prawa powinni bestii odebrać i skazać na takie same warunki jakie zaserwował psiakom!!!!!!!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5